kanary-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Počasí mají na Kanárských ostrovech krásné po celý rok a celých dvanáct měsíců zde panují příjemné teploty. Kanárské ostrovy se nacházejí v subtropickém podnebném pásu a díky tomu je tu teplé počasí nejen v létě, ale i v ostatních měsících. Výhodou je i to, že zde téměř vůbec neprší – na jeden kalendářní rok připadne pouze kolem deseti deštivých dnů. Pozitivem je pro mnoho lidí i to, že i během léta nedosahují teploty žádných velkých extrémů – nejvyšší se pohybují max. kolem 30 stupňů Celsia, extrémní tropická horka (jako např. v SAE) tu nemají. O něco teplejší a sušší jsou spíše ostrovy na východě (Fuerteventura a Lanzarote), naopak nejchladnější je El Hierro. Na jednotlivých ostrovech jsou pak teplejší spíše jejich jižní oblasti, kam díky tomu směřuje nejvíce turistů.

Teplota vzduchu a moře

Průměrné teploty jsou na Kanárských ostrovech během července a srpna kolem 25 stupňů Celsia, naopak nejchladněji je mezi lednem a březnem, kdy jsou ale i tak průměrné teploty velmi příjemné – kolem 20 stupňů. Teplota mořské vody se pak během roku pohybuje mezi 18 -23 stupni, opět platí, že nejteplejší je v období letních prázdnin. Užívat u vody si zde ale můžete prakticky po celý rok – i v období, kdy je u nás zima, jsou na Kanárských ostrovech příznivé podmínky ke koupání. Díky tomu, že na Kanárských ostrovech není nikdy zima, říká se jim také ostrovy věčného jara.

Srážky na Kanárských ostrovech

Pokud jde o déšť, tak o něco více srážek se zde objevuje v zimním období, v létě prší pouze výjimečně. Častěji prší spíše na severu ostrovů, ale i v tomto případě jde spíše o krátké přeháňky – žádných trvalých dešťů se tu bát nemusíte. Kanárské ostrovy tak nabízejí ideální podmínky pro dovolenou v kterémkoli období a jsou jednou z nejlepších destinací pro dovolenou u moře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup