ID-100336640
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Už Vás nebaví trávit dovolenou pořád ve stejných zemích? Chcete místo Chorvatska, Španělska nebo Itálie zkusit něco nového a méně tradičního? Skvělým místem, kde můžete prožít nádhernou dovolenou je ostrov Madagaskar, který je vhodný pro rodiny s dětmi, páry i jednotlivce.

Letenky na Madagaskar

Vzhledem k tomu, že Madagaskar je od České republiky hodně vzdálený, i letenky do této země nejsou zrovna levné. Navíc je třeba počítat s tím, že z České republiky sem žádné přímé letecké spojení není a nevyhnete se tak minimálně jednomu mezipřistání. Jednou z možností je např. letět do Francie a z ní už existují i přímé lety – jejich délka je kolem 11 hodin. Přesná cena letenky pák závisí na tom, s jakou leteckou společností poletíte a o jakou trasu se bude jednat – k těm levnějším patří např. Air Madagascar.

Zájezdy na Madagaskar

Ostrovní stát Madagaskar patří spíše k těm exotičtějším destinacím a tak mezi zájezdy do této země není tak široký výběr, jako u bližších evropských zemí. I tak se ale u vybraných cestovních kanceláří dají zájezdy na Madagaskar najít, a to jak klasické pobytové, tak i ty poznávací, díky nimž procestujete celý ostrov a poznáte jeho nejzajímavější kouty.

Pobytové zájezdy na Madagaskar má ve své nabídce např. Eso travel, která nabízí výběr z několika hotelů, od levného ubytovacího zařízení až po luxusní hotely. Poznávací zájezdy mají ve svém katalogu např. Firo Tour, CK Mundo nebo již zmíněná Eso travel. Cena zájezdu je ale poměrně vysoká a např. 10 denní pobyt v dvouhvězdičkovém hotelu stojí cca 75 000, v luxusních hotelech pak přesahuje 100 000 Kč. Podobné ceny jsou i u poznávacích zájezdů a pohybují se kolem 80 až 100 000 Kč. Výrazněji ušetřit ale můžete tím, že pojedete bez cestovní kanceláře a ubytování si zajistíte sami.

Zajímavé destinace na Madagaskaru

Madagaskar patří mezi nejkrásnější místa na světě a zaujme především ty, kteří mají rádi přírodu a poznávání cizích exotických krajin. Vybrali jsme několik nejznámějších destinací, které stojí za to během pobytu v této zemi navštívit.

Antananarivo

Hlavní a zároveň i největší město Madagaskaru. Antananarivo leží uprostřed ostrova a žije v něm více než 1 600 000 obyvatel. Jeho součástí je i mezinárodní letiště.

Antsiranana

Přístavní město, které leží na úplném severu ostrova. V jeho blízkosti jsou národní parky, které byly zařazeny na seznam světového dědictví Unesco a také deštné pralesy. Kousek od města je malá rybářská vesnice Ramena s krásnou pláží.

Toamasina

Druhé největší madagaskarské město, které se nachází ve východní části tohoto ostrova. Jeho součástí je velký přístav, který má tuto zemi velký význam i z obchodního hlediska.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup