Flag_of_Madagascar.svgKdyž se řekne Madagaskar, spousta lidí si vybaví slavný animovaný film. Madagaskar je ale i zajímavé místo, kde můžete strávit dovolenou a poznat nová a netradiční místa naší planety.

Základní informace o Madagaskaru

Madagaskar je od Česka poměrně dost vzdálený, nachází se až u jihovýchodního pobřeží Afriky. Jedná se o republiku, která se nachází na stejnojmenném ostrově, jenž je čtvrtý největší na světě (větší už je jen Grónsko, Nová Guinea a Borneo). Území Madagaskaru má rozlohu 587 041 km² a žije na něm více než 22 milionů obyvatel. Hlavním městem je Antananarivo a úředními jazyky jsou francouzština a pro nás docela exotická malgaština.

Ke vzniku Madagaskaru došlo 26. června roku 1960, kdy se jeho území stalo nezávislým na Francii. Dnes se jedná o republiku, v jejímž čele stojí prezident a předseda vlády. Pokud jde o náboženské vyznání, tak více než polovina obyvatelstva se hlásí k domorodým náboženstvím, více než 40 procent jsou křesťané a zbytek tvoří muslimové. Oficiální měnou je na Madagaskaru malgašský ariary. Ekonomika této země je postavena především na zemědělství, těžbě nerostných surovin, velký význam zde má i chov zvířat nebo rybolov.

Počasí a podnebí na Madagaskaru

Počasí je na tomto ostrově ovlivněno tropickým klimatem a díky tomu jsou tu prakticky po celý rok příjemné letní teploty. Průměrná teplota na Madagaskaru se v průběhu roku pohybuje mezi 22 až 26 stupni Celsia, s tím že malinko teplejší je období mezi listopadem až dubnem, od května do října je trochu chladněji. Vzhledem k tomu, že jednotlivé části ostrova leží v různých nadmořských výškách, může se v jednotlivých oblastech počasí výrazněji lišit.

Co se týká srážek, tak nejvíce na Madagaskaru prší na jeho východním pobřežím, naopak západ je mnohem sušší. V některých oblastech a v některých měsících může docházet i k silným přívalovým dešťům, proto se určitě vyplatí se předem informovat o tom, jaké počasí Vás při pobytu v této zemi může čekat.

Jídlo a pití na Madagaskaru

Gastronomie Madagaskaru není u nás ani ve světě moc známá a jejich typická místní jídla nejsou až tak zajímavá jako v některých jiných destinacích. Hodně oblíbené jsou tu banány, u kterých si můžete na místních trzích vybrat z až několika stovek druhů. Skvělé tu mají také rýžové koláče, exotické druhy ovoce (např. liči nebo mango), z koření zejména vanilka. K typickým pokrmům patří na Madagaskaru např. taštičky plněné mletým masem a zeleninou nebo různé jídla z hovězího či vepřového masa. Z nápojů pak stojí za to vyzkoušet jejich speciální kávu, špatné není ani místní pivo. Naopak pozor si dejte na vodu, která zde není vhodná ke konzumaci, a proto dávejte přednost vodě balené.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup