… přesně to je exotické Thajsko. To sice nepatří zrovna k levným destinacím, zejména pokud jde o letenky, avšak pokud nemáte děti, na tuto dovolenou lze našetřit. Co se týče stravování, tak to zde není tak finančně náročné, jak se prezentuje v televizi. Tato zajímavá země nabízí především vynikající mořské stravování, ale pochutnáte si rovněž na bizarním mase v podobě opic nebo hmyzu. Máte kuráž?

Destinace oblíbených letních letovisek

Thajsko podobně jako ostatní metropole na světě, žije především z turismu. Tomu je přizpůsobováno vše, od infrastruktury, až po služby. Bydlet zde na své dovolené můžete v bungalovu na od civilizace zcela vzdálených ostrovech, ale také v luxusních rezortech, které hýří společenským životem.

Thajské moře jako ne příliš známé k užitku, avšak…

Ani moře nesmí v Thajsku chybět – co by to přece byla za dovolená? To místní rozhodně musíte využít! Proč? Protože se nabízí nejen koupání ale i potápění a šnorchlování. Milovníci moře se však mohou projíždět také na kajaku či vodním skútru.

Nevídané krásy přírody

Především zde však nároční cestovatelé jezdí za přírodou, která je opravdu jiná než kdekoli jinde. Jako jiné země i tato má své typické tropické prostředí s originální osobitou florou, ale také faunou. Nezapomeňme na hory, lesy, vodopády a jeskyně. Nespočet národních parků, ale především nedotčenou přírodu. A opice! Těch Thajsko ukrývá rovnou několik druhů, tak jako ptáků. Bohužel však často končí na talíři. Holt co jiný kraj, to jiný mrav…

Orchideje, lotosy, bambusy, obří kvetoucí stromy a hadí a krokodýlí farmy

Pokračujeme dále – obří bambusy, lotosy, exotické kvetoucí stromy, lesy plné pokojových květin. Orchidejové farmy, rozkvetlé horské louky a podobně. A činnosti s tím spojené, jako jsou vycházky do džungle (pouze za doprovodu profesionála), jízda na slonech, fotografování se s tygry, cvičení slonů a krokodýlů, krmení opic nebo ryb a i nezapomenutelné hadí a krokodýlí farmy můžete navštívit.

Architektura pro strašpytlíky

Kdo se bojí, ten nesmí do lesa. Ale do města může. Pokud nejste přírodní typ, pak v Thajsku navštivte samotné srdce města a jeho architekturu. Tedy zachovalé památky Khmerské říše, říši Lanna, bývalá hlavní města Sukhothai, Ayutthava a Rattanakosin v Bangkoku. Všude také uvidíte samotného Buddhu v podobě nespočtu soch. Alespoň jednou v životě je třeba je vidět…

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup