thajsko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Thajsko je díky ideálnímu podnebí a počasí oblíbené zejména u lidí, co chtějí trávit dovolenou u moře, nicméně tato země má co nabídnout i těm, kteří se zajímají o historické památky. Ty najdeme jak v hlavním městě Bangkoku, tak i v dalších oblastech Thajska. Pro ty, které neláká koupání v moři a dávají přednost spíše objevování památek a kultury, jsou určeny poznávací zájezdy do Thajska, jež má ve své nabídce i řada českých cestovních kanceláří. Které thajské památky patří k těm nejzajímavějším a co byste si při návštěvě této krásné asijské země určitě neměli nechat ujít?

Památky v Bangkoku

Na památky je hodně bohaté především hlavní město Thajska Bangkok. V metropoli Thajska tak můžete navštívit několik významných chrámů (např. chrám smaragdového Buddhy, chrám ležícího Buddhy atd.), spoustu muzeí (např. Národní muzeum, Muzeum královských člunů nebo Královské národní muzeum slonů) a různé památníky. Doporučujeme také návštěvu Čínské čtvrti, která je nejstarší částí Bangkoku a má svoje specifické kouzlo.

Památky v dalších částech Thajska

Zajímavé pamětihodnosti ale najdete i v dalších oblastech Thajska. Za zmínku stojí např. město Sukhotai, které je součástí seznamu světového dědictví UNESCO, stejně tak jako historické město Ayutthaya – obě města se nacházejí v oblasti středního Thajska. V této oblasti se nachází také velká přírodní rezervace Thungyai–Huai Kha Khaeng. Zajímavá je také severovýchodní část země, kde najdeme archeologickou lokalitu Ban Chiang.

Poznávací zájezdy do Thajska

Pokud dovolená u moře není nic pro Vás a chcete spíše poznat co nejvíce památek a jiných historických míst v Thajsku, můžete si vybrat z nabídky poznávacích zájezdů do této země. Tento typ pobytů má ve své nabídce hned několik českých cestovních kanceláří, mimo jiné např. ESO Travel, Firo Tour nebo CK Poznání.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup