Jaký je největší symbol Londýna? Spolu s Big Benem či slavným Londýnským Okem, je to právě Tower Bridge, který nalezneme na každém těžítku či pohlednici z cest. Jedná se o ikonický most viktoriánské éra, který se stal výjimečným zejména proto, že se otevírá a vpouští připlouvající lodě do města. Je to totiž nejvýchodněji položený most na řece Temži….

Tento most naleznete hned vedle monumentálního hradu Tower, a právě proto se podle něj tak také jmenuje. Vystaven byl v novogotickém stylu a lávka, která známé věže spojuje, bývala přístupná veřejnosti, ovšem poté, co si ji oblíbili rovněž sebevrazi či prostitutky, byla uzavřena roku 1909 úplně.

Zoufat však nemusíte, cena devadesáti minutové prohlídky dělá devět liber, osm, pokud si vstupenku zakoupíte online, což je obecně výhodnější kup pro všechny anglické atrakce.

Covent Garden

Dalším významným bodem je malebná čtvrť přímo v centru Londýna, která je samotným centrem zábavy, ale i umění. Potkáte zde nejrůznější umělce, ale také známá divadla se známými herci, útulné puby, kavárny a obchůdky. Především zde však najdete Královskou londýnskou operu (Royal Opera House), která má bohatou historii a jejímž ředitelem byl i Čech.

Pro zájemce o techniku tato čtvrť zase nabízí muzeum londýnské dopravy. Pro milovníky tance kultovní taneční studio Pinnacle, kam můžete docházet na pravidelné taneční lekce. Hlavním centrem této čtvrti však je Piazza a Central Market, který byl až do sedmdesátých let dvacátého století největším trhem na světě.

Pokud se v této čtvrti budete koukat opravdu bedlivě, pak možná objevíte uličku, která je jako vystřižená z mexických filmů. Jmenuje se Neal’s Yard a dát si v ní můžete například největší pizzu na světě!

Tower of  London

Tower býval palác, posledním králem, který zde žil byl však Jakub I., který zemřel v roce 1625. Dnes je toto místo považováno za nejstrašidelnější místo v Londýně, a to díky své historii, kdy hlavní budovu, takzvanou Bílou tvrz / White Tower,  nařídil postavit Vilém Dobyvatel, aby město chránila před útočníky. Časem však sloužila také jako zvěřinec, zbrojnice, mincovna, pokladnice, ale především jako místo poprav a vězení. Údajně zde mají být zazděné jeptišky i vyšší hlavy. Prohlídkou vás zaníceně provedou takzvaní Beefeateři, kteří budou oblečeni v tradičních tudorovských kostýmech. Cena prohlídky je pětadvacet liber.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup