Základní památky v tomto anglickém městě jsou rozvrstveny relativně blízko u sebe. Základní londýnské kolečko tak lze zvládnout pěšky. Nejvzdálenější od sebe jsou dva body, a sice Přírodovědné muzeum a Tower of London, které mají mezi sebou hodinu a půl cesty. Budete potřebovat tak dva až tři dny na to, abyste je zvládli. Jen Přírodovědné muzeum totiž vyžaduje celý den času prohlídky.

Jaký je ideální výchozí bod? Autobusové nebo vlakové nádraží Victoria. Metro je však ještě oblíbenější, a především rychlejší. Rozhodně se vyplatí pořídit si takzvanou Oyster Card, tedy elektronickou kartu, která vám ušetří víc než půlku jízdného. Lze ji koupit online s nevratným zřizovacím poplatkem tří liber, anebo přímo na stanici metra v Londýně s poplatkem pěti liber, který vám automat vrátí, jakmile odevzdáte kartu. Jedna cesta s Oyster Card vás vyjde na 2.40 liber, na rozdíl od klasické papírové jízdenky, která stojí 4.90. Jakmile dosáhnete na částku 6.50, pak zbytek dne jezdíte zadarmo – automat vám více nestrhne. Pozor si však je třeba dát na Oyster Card automaty, neberou totiž hotovost – musíte platit kartou a na jednu takzvanou „Oysterku“ může cestovat  v jednu dobu jen jeden člověk – musíte si tedy pořídit každý svou kartu na osobu.

Co se týče londýnských památek, počítejte s mastným vlezným. Vidět však musíte Big Bena, Londýnské oko, Tower of London a Katedrálu svatého Pavla. Je to opravdu zážitek. Pokud se rozhodnete do londýnských exkurzí také vstoupit vyjde vás každá vstupenka zhruba na dvacet liber za atrakci. Pokud ale do Anglie jedete, vyplatí se investovat a dopřát si třeba i výhled z nejvyššího mrakodrapu Shard. Nakonec jedna pozitivní zpráva – londýnská muzea jsou zdarma!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup