Jedná se o nejrušnější náměstí v celém Londýně. Trafalgar Square je místem, kde se odehrávají veškeré anglické demonstrace, ale také bujaré silvestrovské oslavy. Jako největší londýnské shromaždiště je Trafalgarské náměstí srdcem Londýna. Nezapomeňme na šestapadesát metrů vysoký žulový Nelsonův sloup, který je turistickým bodem každé zbloudilé duše…

Právě podle Nelsonova sloupu se jmenuje celé toto náměstí. Na jeho vrcholu se tyčí socha admirála Horatia Nelsona, který pohlíží směrem k moři na svou flotilu, právě se kterou v roce 1805 porazil Napoleona v legendární bitvě o Trafalgar. Že vám to zní povědomě?

Koho však nezajímají pouze anglické či jiné sochy, zaujme jej toto náměstí něčím jiným. A sice budovou Národní galerie, která má světoznámý věhlas. Národní galerie nabízí prohlídku zcela zdarma, což se v zahraničí málokdy vidí. Už jen proto byste na toto místo měli svou cestu opravdu zvážit. Čekají vás zde díla zejména holandských malířů.

Covent Garden

Dalším významným bodem je malebná čtvrť přímo v centru Londýna, která je samotným centrem zábavy, ale i umění. Potkáte zde nejrůznější umělce, ale také známá divadla se známými herci, útulné puby, kavárny a obchůdky. Především zde však najdete Královskou londýnskou operu (Royal Opera House), která má bohatou historii a jejímž ředitelem byl i Čech.

Pro zájemce o techniku tato čtvrť zase nabízí muzeum londýnské dopravy. Pro milovníky tance kultovní taneční studio Pinnacle, kam můžete docházet na pravidelné taneční lekce. Hlavním centrem této čtvrti však je Piazza a Central Market, který byl až do sedmdesátých let dvacátého století největším trhem na světě.

Pokud se v této čtvrti budete koukat opravdu bedlivě, pak možná objevíte uličku, která je jako vystřižená z mexických filmů. Jmenuje se Neal’s Yard a dát si v ní můžete například největší pizzu na světě!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup