sae-gastro
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Patříte li mezi gurmány, kteří na svojí dovolené rádi poznávají cizokrajné a exotické kuchyně, ve Spojených arabských emirátech si určitě přijdete na své. Místní gastronomie je velmi zajímavá a pestrá a díky tomu, že v SAE žijí lidé mnoha různých národností, můžete se zde setkat se spoustou zajímavých a chutných jídel a nápojů. Kromě obecně arabských jídel jsou zde rozšířená i marocká, íránská, thajská, čínská, libanonská a mnoho dalších. Které pokrmy a které nápoje jsou pro Spojené arabské emiráty nejtypičtější a co byste si rozhodně neměli nechat ujít, pokud tuto zemi navštívíte?

Jídlo ve Spojených arabských emirátech

Pro Spojené arabské emiráty jsou charakteristická zejména arabská jídla a z konkrétních surovin převažuje především zelenina, dále pak různé druhy masa, ryb a mořských plodů. Protože se jedná o islámskou zemi, nejí se tu vepřové maso – nejčastěji se podává jehněčí nebo hovězí, setkat se ale můžete i s masem velbloudím nebo kůzlečím. Tradičním jídlem je např. shawarma – opečené maso se směsí zeleniny a dresinkem. Typické jsou pro Spojené arabské emiráty také různé druhy oříšků, datle a především obrovská nabídka koření, které se často prodává na pouličních tržištích. Za zkoušku stojí i některé sladkosti a dezerty, např. různé druhy arabských pudinků a jiných místních specialit.

Pití ve Spojených arabských emirátech

K jídlu se ve Spojených arabských emirátech obvykle podává čistá voda, oblíbené jsou také čerstvě připravené ovocné nebo zeleninové šťávy. Mezi tradiční arabské nápoje patří také káva a hodně se tu pije i čaj. Typickým arabským nápojem je např. ayran – mléčný nápoj připravený z jogurtu a vody. Naopak alkohol v SAE moc rozšířený není, protože muslimové jej mají zakázaný. V jednom ze sedmi emirátů (Šardžá) není k dostání vůbec, v ostatních pak pouze ve specializovaných obchodech nebo v hotelech. Stejně jako v jiných exotických zemích, ani ve Spojených arabských emirátech  se nedoporučuje pít vodu z kohoutků – pokud se chcete vyhnout střevním potížím, vždy raději dejte přednost balené vodě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup