sae-počasí
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Spojené arabské emiráty patří do tropického a suchého pásma a počasí v této zemi je tak velmi horké. Teplo je ve Spojených arabských emirátech po celý rok, s tím, že extrémní (někdy až 50 stupňová) horka panují během letních měsíců, naopak v zimě se teploty pohybují v průměru okolo 25 stupňů Celsia. K dešťům tu dochází jen minimálně, nejvíce naprší mezi říjnem až lednem, naopak od března do září nejsou v SAE prakticky žádné srážky. Pokud plánujete dovolenou ve Spojených arabských emirátech, ideálním obdobím je jaro nebo podzim, kdy jsou klimatické podmínky nejpříznivější.

Počasí v SAE v letních měsících

Stejně jako u nás, tak i ve Spojených arabských emirátech je nejtepleji během léta, na rozdíl od ČR tu ale panují mnohem větší horka. Průměrná teplota vzduchu se v červenci a srpnu pohybuje kolem 37 až 38 stupňů Celsia, nejvyšší teploty pak často překračují i více než 50 stupňů. Je třeba počítat i s vysokou vlhkostí vzduchu, která např. na pobřeží Perského zálivu dosahuje až 100 %. Výhodou je ale příjemná teplota vody, která má např. v srpnu v průměru 32 stupňů. Navíc zde během celého léta vůbec neprší.

Počasí v SAE ve zbytku roku

Ve zbytku roku už ve Spojených arabských emirátech mají o něco nižší a pro většinu lidí příjemnější teploty.  Na podzim jsou teploty vzduchu průměrně kolem 33 stupňů, na jaře pak okolo 30 stupňů. Jarní počasí je navíc zcela beze srážek, z podzimních měsíců pak vůbec neprší v září. Konkrétní podmínky však závisejí na tom, ve které části SAE se nacházíte (např. v pouštních oblastech mohou v zimě teploty klesat až na nulu).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup