sae-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Ve Spojených arabských emirátech žije většina jejich obyvatel na pobřeží, nejvíce z nich pak ve velkých městech. Ta jsou velmi rozvinutá a moderní a díky tomu, že SAE jsou velmi bohatou zemí, je v nich velmi kvalitní infrastruktura a služby. Podíváme se blíže na dvě nejvýznamnější města v této zemi – na Abú Dhabí a Dubaj.

Hlavní město SAE – Abú Dhabí

V Abú Dhabí, které je nejen hlavním městem SAE, ale i metropolí jednoho z jejích emirátů. Žije zde cca 1 500 000 lidí a v posledních 50 letech tato metropole prošla velkými změnami. Postupně se z Abú Dhabí stalo moderní město s mnoha mrakodrapy, obchody, kvalitními silnicemi atd. Památek zde naopak moc není, za zmínku stojí např. velká mešita šejka Zayeda, jež patří k největším na světě. Ve městě byl postaven také závodní okruh Formule 1, a pokud rádi nakupujete, určitě navštivte zdejší tržiště, kterých je v Abú Dhabí spousta.

Druhé největší město Spojených arabských emirátů – Dubaj

Dubaj sice na rozdíl od Abú Dhabí není hlavním městem Spojených arabských emirátů, je ale ještě o něco známější. Nachází se v severní části země na pobřeží Perského zálivu a jedná se o jedno z nejmodernějších měst na světě. Je zde velmi hustá dopravní síť, která kromě autobusů zahrnuje i metro (od roku 2009), použít lze i taxíky, které jsou tu poměrně levné. V Dubaji je i celá řada zajímavých historických památek, z těch nejzajímavějších jmenujme např. mešitu v Jumeirah, pevnost Al Fahidi nebo čtvrť Bastakia Quarter. Kromě toho, že v Dubaji se nachází nejvyšší budova na světě nebo nejluxusnější hotel světa, určitě doporučujeme návštěvu nákupního a zábavního centra Dubai Mall. Jedná se o nejrozsáhlejší nákupní komplex na světě, jehož součástí je více než 1 200 různých obchodů, více než stovka restaurací, velký hotel a spousta atrakcí, jako je lyžařská sjezdovka, zimní stadion, akvárium, zábavní park atd.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup