Věděli jste, že na planetě existují místa, země, ve kterých se lidé dožívají průměrně mnohem vyššího věku než v jiných státech. V jaké zemi mají to štěstí a dožívají se průměrně nejvyššího věku?

Jižní Korea

Jižní Korea se stala první zemí s průměrnou délkou života 90 let. Důvodem je nejspíše silná rozvíjející se ekonomika a tedy i dobrý přístup ke zdravotní péči, též byl u obyvatel zjištěn nižší krevní tlak než máme my v západních zemích. Obyvatelé Jižní Korei navíc konzumují stravu bohatou na fermentované potraviny, které snižují hladinu cholesterolu, mají pozitivní vliv na imunitní systém a jsou prevencí vzniku rakoviny. Celkově je korejské jídlo velmi bohaté na zdravé živiny.

Japonsko

I když celosvětový průměr činí 71 let, v Japonsku je průměrný věk dožití 83 let. Není to neskutečné? Na ostrově Okinawa se lidé dožívají vůbec nejvyšší věku a náležitě se mu přezdívá „země nesmrtelných“. Na ostrově žije dokonce 400 lidí, kteří oslavili jedno staletí. Pravdou je, že dlouhověkost Japonců na svědomí bezesporu strava bohatá na bílkoviny (tofu a množství ryb). Díky pevným sociálním kruhům jsou také lidé méně ve stresu, v němž se starší lidé mohou ocitnout. Japonci jsou sounáležití a kvalita jejich života je na opravdu vysoké úrovni.

Španělsko

S průměrným věkem dožití 82,8 roku je Španělsko na předních místech v dlouhověkosti. Svou roli v tom bezesporu hraje zdravá středomořská strava a styl života Španělů. Siesta, to je možná ten pravý důvod dlouhověkosti. Dostatek odpoledního času dává Španělům šanci na odpočinek, klidný oběd a radovánky s rodinou. Španělé však také rádi sportují, jezdí na kole a dopřávají si pravidelné procházky.

Singapur

Obyvatelé Singapuru se v průměru dožívají až 83,1 let. Důvodem je především velmi moderní zdravotnické zařízení i celkový zdravotní systém. Může se pyšnit též jednou z nejnižší úrovní kojenecké úmrtnosti a k dlouhému životu přispívá důraz na preventivní zdravotní péči.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup