Thajsko je zemí, kterou by za svůj život měl alespoň jednou navštívit každý řádný cestoval. Důvodem jsou nejen krásné pláže, dokonalá atmosféra, příjemné klima, ale také skvělé jídlo, které v Thajsku ochutnáte. Kdy však do Thajska vyrazit, abyste tam několik dnů nemohli, nebo se naopak nepražili horkem?

Podnebí v Thajsku

Ve spojitosti s Thajskem se rozlišují tři sezony, které vás zde mohou potkat, a to deštivá, která začíná někdy během května a trvá až do října, následuje mírná od listopadu do konce února a horká, která započne v březnu a končí někdy v květnu. Každá sezóna se však jinak projeví v různých regionech Thajska, proto je nutné vědět, kdy a kam přesně chcete jet.

Ideální doba

Vyhnout byste se měli návštěvě Thajska během deštivé sezóny, která trvá během našeho léta. I když má většina z nás naplánovanou dovolenou na léto, v Thajsku je tato doba pro návštěvníky nejméně příznivá. Zvláště červenec a srpen jsou nejdeštivějšími měsíci. Pršet zde může až několik dní v kuse a hrozí i riziko povodní. Deštivou sezónu v Thajsku tedy raději vynechte. Ideální dobou na návštěvu Thajska je chladná sezóna a měsíce od listopadu do února. Právě nyní je tedy ideální čas na cestu do Thajska nebo si ji naplánujte na příští rok. I v této sezoně však záleží, kam přesně jedete, jelikož na severu Thajska se teploty pohybují třeba jen kolem 10 stupňů, v Bangkoku může být až 32.

Pozor na horko!

Ani návštěvě Thajska v horkém období není zrovna nejlepším nápadem. Pokud jste našli levné letenky v období od března do května, je to proto, že v Thajsku vládne horko a ostré slunce a teploty se šplhají až na 40 stupňů s teplotou vzduchu kolem 80 %. Určitě vynechte měsíc duben v Thajsku, který je zde nejteplejší.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup