Švýcarské hory nabízí adrenalin a jsou jistě dominantou, která přímo vybízí k tomu, abyste o nich přemýšleli nejen jako o svazích, kde si perfektně zalyžujete, ale jsou jistě i milou podívanou. Čeká vás hodně venkovního dobrodružství. Je tu mnoho řek, jezer a soutěsek. Pokud nejsou zrovna pokryté ledem a sněhem, opravdu rozpohybují celou rodinu.

Myšleno tak, že můžete podniknout nejrůznější túry pěšky po stezkách, ale i na horských skútrech. Vypadají jako horské kolo, ale nemají sedadlo ani pedál. Tento speciálně upravený skútr není však pro slabé povahy. Také horolezectví je pro Švýcarsko typické, méně pak i třeba paragliding. S více, než 500 km značených stezek je horská turistika klíčovou letní aktivitou.

Co dále Švýcarsko nabízí?

Švýcarsko je domovem pro přibližně 7000 jezer, která si můžete užít stejně jako moře. Doslova vyzývají k řadě sportovních aktivit, ale můžete si v nich i jen tak zaplavat. Výhodné jsou také karty na volné vstupy, které jsou k dispozici všem ubytovaným hostům v hotelech, chatách či apartmánech. Slouží k tomu, abyste měli zlevněný a neomezený přístup na lanovky, vlaky, tenis, golf, bazény, atd.

Jsou i dny, kdy se chce člověk na dovolené odpočinout od horské turistiky a uvítá historickou krásu hradů a dalších památek.

Zde jich pár je:

  • Středověká věž v St Triphon na kopci obývaná od doby bronzové

  • Solné doly Bex – objevte různé techniky těžby soli, které se používají od roku 1684 se zajímavou prohlídkou
  • Muzeum Charlieho Chaplina

– zábavné muzeum, které představuje soukromý a umělecký život Charlieho Chaplina

– v bývalém domě herce, který v této oblasti žil 25 let až do své smrti

  • Hrad Chillon – jeden z nejkrásnějších středověkých hradů ve Švýcarsku na skalnatém ostrůvku na okraji Ženevského jezera
  • Alpské pastviny Col de La Croix – prohlédněte si více, než 500 let výroby tradičního alpského sýra na dřevěném ohni. Navštivte farmu a ochutnejte nabídky domácí snídaně

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup