svycarsko-dalnice
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Plánujete -li se na cestu do Švýcarska vydat autem, určitě Vás bude zajímat, jak je na tom tato země s dopravními předpisy, maximální povolenou rychlostí, s dálniční sítí atd. Na následujících řádcích jsme po Vás připravili souhrn základních informací, které se Vám pro Vaši cestu do Švýcarska budou hodit.

Dopravní předpisy ve Švýcarsku

Maximální povolená rychlost na švýcarských silnicích a dálnicích je u osobních aut stanovena na 50 km/h v obcích, 80 km/h mimo obce a 120 km/h na dálnicích. Limity jsou tedy nižší než u nás a tak je třeba si na to dávat pozor. Naopak co se týká alkoholu za volantem, v tomto ohledu jsou Švýcaři benevolentnější – při jízdě můžete mít v krvi až 0,5 promile (vyšší množství se pak samozřejmě trestá pokutou, v krajních případech ale i vězením). Od roku 2014 se i ve ve Švýcarsku musí celodenně svítit a pokud jde o telefonování za volantem, musíte používat handsfree. Používání zimních pneumatik povinné není, do povinné výbavy každopádně patří lékárnička, reflexní vesta a výstražný trojúhelník.

Dálniční síť ve Švýcarsku

Pro jízdu po švýcarských dálnicích se neobejdete bez platné dálniční známky. Ta se prodává výhradně s roční platností a její cena je 40 švýcarských franků (kolem 900 Kč). Dálniční síť Švýcarska patří k těm nejhustším na světě – největší význam zde mají dálnice A1 (měří 410 km a vede od St.Marghrethen až do Ženevy) a dálnice A2 (měří 295 km a vede od Basileje až do Chiassa).


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup