svycarsko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Švýcarsko patří k zemím, do kterých to z Česka není příliš daleko a můžeme si tak vybrat z několika druhů dopravy. Pohodlně se tak do Švýcarska dostanete autem nebo autobusem, další možností je vlakové spojení a mezi Českou republikou a Švýcarskem je také pravidelné letecké spojení. Podíváme se na jednotlivé způsoby dopravy blíže.

Doprava do Švýcarska autem

Pokud máte možnost cestovat autem, je to určitě jedna z nejlepších variant, jak se do této země dopravit. Do Švýcarska se autem dostanete přes Německo a budete si muset koupit dálniční známku. Délka cesty pak závisí na konkrétní trase, např. z Prahy do Curychu trvá cesta kolem sedmi hodin.

Doprava do Švýcarska autobusem

Nemáte -li auto a nechcete -li za dopravu utratit příliš mnoho peněz, můžete se do Švýcarska vydat autobusem. Oblíbenou možností jsou zejména linky společnosti Student Agency, která má ve Švýcarsku hned pět zastávek – v Bernu, Curychu, Ženevě, Lausanne a v St.Gallen. Dalším dopravcem, který do této země z Česka jezdí, je ČSAD Tišnov, jež provozuje dvě linky – jednu přes Basilej, Bern a Ženevu, druhou přes St.Gallen, Curych a Luzern.

Doprava do Švýcarska letecky

Nejrychlejším spojením se Švýcarskem je ale samozřejmě cesta letadlem. Z Prahy do této země odlétá hned několik pravidelných linek a to buď od Swiss International Air Lines nebo od Českých aerolinií. Za necelou hodinku a půl se tak můžete dostat z Prahy do Curychu, Ženevy nebo Basileje. Jedinou nevýhodou leteckého spojení je jeho vyšší cena oproti ostatním formám dopravy.

Doprava do Švýcarska vlakem

Poslední alternativou, jak se do Švýcarska dostat, je cesta vlakem. Velkou výhodou je, že i vlakem se do Švýcarska dostanete bez přestupu – konkrétně vlakem EuroNight, který vyjíždí v 18.30 z Prahy a ráno v 7.54 je na nádraží v Basileji, v 9.17 pak v Curychu. Plusem je i nízká cena – jednosměrné jízdenky se dají pořídit už v ceně kolem 800 Kč.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup