Flag_of_Germany.svgNěmecko je jednou z nejvýznamnějších zemí v Evropě a je to také jeden z našich sousedních států. Celým jménem se tento stát nazývá Spolková republika Německo, protože jde o federaci, kterou tvoří šestnáct spolkových zemí. Mezi sousední země Německa patří kromě Česka také Rakousko, Švýcarsko, Polsko, Francie, Lucembursko, Belgie, Nizozemsko a Dánsko. Hlavním městem Německa je Berlín, jenž je i největším městem této země. Celkově žije v Německu více než 80 milionů obyvatel, což tento stát řadí na 14. místo na světě.

Německo je federativní parlamentní republikou, v jejímž čele stojí prezident a kancléřka. Úředním jazykem je tu němčina a platí se zde eurem. Německo je členem mnoha mezinárodních organizací, kromě OSN, Evropské unie a NATO patří také do skupiny G8 (sdružení osmi nejvyspělejších států na světě). Jedná se o velmi bohatou zemi, jejíž ekonomika patří k těm nejsilnějším. Díky tomu má Německo velký vliv v zahraniční politice a je v něm velmi vysoká životní úroveň.

Ekonomika Německa je největší v rámci Evropy a čtvrtá nejsilnější na světě – Německo je zároveň na prvním místě v exportu. Hospodářství je zaměřené především na průmysl a služby – velký význam má Německo především v automobilovém průmyslu, dále pak ve strojírenství, elektrotechnice a v chemickém průmyslu. Naopak zemědělství zde má menší význam a pracuje v něm jen pár procent obyvatel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup