Sasko se nachází v Německu (jen kousek za českými hranicemi) a je výbornou možností, jak strávit pár dní užíváním si sněhu. Vaše oblíbené zimní sporty si tak můžete vychutnat klidně hned. Přinášíme pár tipů, které se vám rychle dostanou pod kůži.

Zřejmě nejnavštěvovanější je Fichtelberg v Oberwiesenthalu. Je tu nesčetné množství sjezdovek a přijdou si tu na své, nejen lyžaři, ale i snowboardisti a sáňkaři. Jelikož funguje zasněžování, nemusíte se bát sem vyrazit, i když není sníh. Kousek je Klínovec, ale ten dokáže také překvapit. Obě místa jsou propojeny skibusem a mají totožný skipas.

Dále pak Altenberg, kde se sáňkuje na profi úrovni. Místní bobová dráha spadá mezi ty nejpopulárnější. Dá se tu však také standardně lyžovat nebo běžkovat, v modernějším pojetí pak zkusit klidně i snowtubing.

Mimo Altenbergu se dá věnovat zimním sportům i zde, např. Schellerhau, Geising, Rechenberg – Bienen – mühle, Oberbärenburg a Rehefeld-Zaunhaus.

Bobování a sáňkování v plném proudu – Altenberg, Schöneck

Altenberg jsme již zmínili, ale pojďme se k němu ještě chvíli vrátit. K té oné bobové dráze ležících v Krušných horách – je zkrátka a jasně bezkonkurenční a od nás skutečně nedaleko. Jak by se vám líbilo sjet dráhu, která je dlouhá 1000 metrů? Tento úsek funguje jako ledové koryto, kdy si vyzkoušíte jízdu ve dvojbobu. Je však potřeba krátké proškolení a objednání se dopředu. Je jasné, že taková paráda bude i něco stát.

V areálu Schöneck je možnost vypůjčit sáňky. Sáňky miluje celá rodina, je to parádní příležitost, jak děti unavit, aby šly brzo spát a vy měli večer pro sebe. Navíc je učiníte na pár hodin skutečně šťastnými a o to přece jde! Dětská radost a smích je jedinečnou záležitostí. Celé rodině tak dopřejete spoustu nových podnětů, což je v tomto šedém pochmurném počasí důležité i z toho důvodu, že vás neopustí dobrá nálada.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup