berlin
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Berlín se stal hlavním městem Německa teprve v roce 1991. Je největším městem v Německu a druhým největším v celé Evropské unii. Žijí zde více než tři miliony obyvatel a rozloha města je necelých 900 km². Berlín leží v severovýchodní části Německa, cca 70 km od hranice s Polskem.

Doprava do Berlína

Dopravní spojení mezi Českou republikou a Berlínem je velmi dobré a dostat se sem můžeme několika způsoby. Nejrychlejší nejpohodlnější je cesta letadlem, která z pražského letiště trvá pouhou hodinu. Ani letenky už v poslední době nemusí být tolik drahé, zpáteční letenka do Berlína včetně veškerých poplatků může stát jen kolem dvou tisíc Kč. Další možností je cesta do Berlína autem – do hlavního města Německa se dostaneme po dálnici a od českých hranic se lze do tohoto města dostat už za dvě hodiny. Třetí variantou je cesta vlakem, kdy můžeme využít zvýhodněné jízdenky od Českých drah. Nejméně pohodlnou možností je pak cesta autobusem, např. se Student Agency nebo Eurolines.

Doprava v Berlíně

Městskou hromadnou dopravu v Berlíně tvoří – stejně jako v Praze – tramvaje, autobusy a metro. Kromě těchto dopravních prostředků zde funguje také městská železnice. Hned u města je velké mezinárodní letiště Berlín-Schönefeld.

Památky v Berlíně

Berlín má co nabídnout také milovníkům památek a kultury. Jsou zde hned tři opery, spousta divadel a kabaretů, velká muzea, filharmonie, několik univerzit, galerie atd. Mezi nejvyhledávanější památky patří Braniborská brána, která je jedním ze symbolů tohoto města.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup