slovensko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Slovensko je zemí, která je bohatá na nejrůznější památky a jiná turisticky atraktivní místa. Vybrali jsme pro Vás alespoň několik nejzajímavějších míst, která byste si při Vaší návštěvě Slovenska rozhodně neměli nechat ujít.

Dobšinská ledová jeskyně

Máte -li rádi jeskyně, tak určitě nesmíte vynechat návštěvu této významné památky, která byla zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Dobšinská ledová jeskyně je největší na Slovensku a jedna z nejznámějších na světě. Jedná se o první elektricky osvětlenou jeskyni v Evropě a najdete ji v národním parku Slovenský ráj, nedaleko města Poprad.

Spišský hrad

I v tomto případě se jedná o památku, jež je součástí světového dědictví UNESCO. Spišský hrad je chráněnou kulturní památkou a je jedním z největších hradů ve střední Evropě. Nachází se na kopci v blízkosti městečka Spišské Podhradie a s výjimkou prosince a ledna je po celý rok přístupný veřejnosti.

Bratislavský hrad

Významná slovenská národní kulturní památka, jež patří k dominantám hlavního města Bratislavy. Jedná se o komplex několika staveb, jimž dominuje bývalý královský palác. Pro veřejnost je Bratislavský hrad otevřený celoročně, pouze s výjimkou pondělků, kdy je zavřeno.

Zámek Betliar

Pokud máte raději zámky než hrady a při svých cestách se vydáte i na východ Slovenska, nevynechejte návštěvu krásného zámečku Betliar. Ten se nachází ve stejnojmenné obci, ležící 10km od města Rožňava. Zámek Betliar byl postaven na začátku 18.století a v minulosti patřil rodu Andrássyů. Kolem zámku se rozprostírá nádherný velký park, který má rozlohu 80 hektarů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup