slovensko-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Slovensko nejsou jen Vysoké Tatry nebo Bratislava, ale součástí této země je i spousta dalších krásných míst a velkých měst, která stojí za pozornost. V tomto článku si blíže představíme některá další velká slovenská města, jež mají turistům co nabídnout.

Košice

Košice leží ve východní části Slovenska a jsou druhým největším městem této země. Žije zde více než 240 000 obyvatel a ve městě se nachází mimo jiné slovenský ústavní soud, několik univerzit a celá řady významných kulturních institucí. V roce 2013 získaly Košice prestižní ocenění Evropské hlavní město kultury.

Prešov

Třetím největším městem na Slovensku je Prešov, který leží na východě této země na soutoku dvou řek – Sekčova a Torysy. Žije tu více než 90 000 lidí a podobně jako v jiných slovenských městech, velká většina z nich je křesťanského vyznání. Prešov je sídlem slovenské řeckokatolické církve, evangelické církve a na jeho území jsou hned dvě teologické fakulty. Významnou roli zde hraje i kultura a to především hudba – z Prešova pochází spousta slavných slovenských hudebních hvězd.

Poprad

Do Prešovského kraje patří i Poprad, který je co do velikosti desáté největší slovenské město. Poprad leží v blízkosti Vysokých Tater a tak patří mezi turisty hojně navštěvovaná místa. Ve městě žije více než 50 000 obyvatel a Poprad je dobře dostupný jak po dálnici, tak i prostřednictvím vlakové dopravy. Před několika lety byl významným sportovním centrem, protože se zde hrála mezinárodní hokejová liga KHL

Trenčín

Trenčín najdeme v západní části Slovenska, pouhých 12 km od hranic s Českou republikou. Jedná se o jedno z nejstarších slovenských měst a nejvýznamnější památkou, která stojí za návštěvu je Trenčínský hrad. Kromě něj ale v Trenčíně i spousta dalších zajímavých pamětihodností, město se proslavilo mimo jiné v modním průmyslu a velkou tradici tu mají veletrhy a výstavy.

Komárno

Toto město se nachází na úplném jihu země, hned u hranice s Maďarskem. S tím souvisí i jeho národnostní složení – maďarští občané zde tvoří většinu obyvatelstva a na mnoha místech Komárna se tak spíše než se slovenštinou setkáte s maďarštinou. Komárno leží na soutoku Dunaje a Váhu a žije v něm cca 35 000 obyvatel.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup