nemecko-mesta
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Německo je jedním z největších států Evropy a jeho součástí je tak velké množství velkých měst, která zaujmou jak milovníky historických památek, tak i ty, kteří dávají přednost moderní architektuře nebo nakupování. Mezi velkoměsta s více než milionem obyvatel patří kromě hlavního města Berlína také Hamburk, Mnichov, Kolín nad Rýnem a Frankfurt nad Mohanem.

Berlín

Hlavní město Německa, které leží ve spolkové zemi Braniborsko. Nachází se zde spousta krásných památek, mezi zajímavé stavby patří také televizní věž (Fernsehturm), East Side Gallery a mnoho dalších. Pro ty, co mají rádi přírodu jsou zde dvě zoologické zahrady a také botanická zahrada. Mezi partnerská města Berlína patří vedle Paříže, Los Angeles, Moskvy, Buenos Aires nebo Madridu také Praha.

Hamburk

Druhé největší německé město, ve kterém žije více než 1 700 000 obyvatel. Velký význam zde hraje lodní doprava – Hamburk má jeden z největších přístavů na světě. Ve městě jezdí také metro, jsou zde dvě velké železniční stanice a kousek od Hamburku je mezinárodní letiště. Je zde více než 2400 mostů, což řadí Hamburk na první místo v celé Evropě. Hamburk se nachází v severní části Německa a zajímavostí je, že v centru města je malá část přístavu, která patří České republice.

Mnichov

Mnichov leží na jihu Německa a patří do spolkové země Bavorsko. Žije tu necelých 1 400 000 obyvatel a i rozlohou se jedná o třetí největší německé město. Nachází se zde velké množství vysokých škol a univerzit, významné instituty a akademie. V roce 1972 byl Mnichov dějištěm letních olympijských her. Velký význam má město také v oblasti médií – sídlí tu celá řada velkých televizních kanálů, rozhlasových stanic a vydavatelství.

Kolín nad Rýnem

Dalším významným německým velkoměstem je Kolín nad Rýnem, kde žije něco málo přes jeden milion obyvatel. Jedná se o o jedno z nejstarších měst v Německu a najdeme jej v západní části této země. Součástí Kolína nad Rýnem je jedna z nejstarších evropských univerzit a město má velký význam zejména v obchodní oblasti – konají se tu velké mezinárodní veletrhy a výstavy.

Frankfurt nad Mohanem

Název tohoto pátého největšího německého města je odvozen od řeky Mohan, na které město leží. Frankfurt (viz foto) je významným evropským centrem v oblasti financí – sídlí zde mimo jiné Evropská centrální banka, velká Frankfurtská burza a celá řada dalších velkých finančních institucí. Město osloví i milovníky kultury, kteří zde mohou navštívit několik desítek divadel, muzeí nebo galerií. Frankfurt nad Mohanem je také velkým dopravním uzlem – nachází se zde jedno z nejfrekventovanějších evropských letišť a velké mezinárodní nádraží. Hromadnou dopravu ve městě pak tramvaje, autobusy a metro.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup