nemecko-dalnice
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Protože je Německo jednou z našich sousedních zemí, spousta lidí do něj cestuje autem. Jak je na tom Německo s dálničními poplatky, jaké jsou tu nejvyšší povolené rychlosti a jaké zde platí dopravní předpisy?

Dálniční poplatky v Německu

Velkou výhodou cesty do Německa autem je fakt, že na rozdíl od většiny ostatních zemí v Evropě se zde nemusí platit dálniční poplatky. Tuto povinnost zde mají pouze vozidla, která váží více než 12 tun – ty platí formou elektronického mýtného.

Rychlostní limity v Německu

Maximální povolené rychlosti jsou na německých silnicích a dálnicích podobné jako u nás – v obcích se smí jezdit maximálně 50 km/hodinu, mimo obce 100 km/hodinu a na dálnicích je doporučená rychlost obvykle max. 130 km/hodinu. U dálnic to však neplatí úplně všude a záleží na jejím úseku – někde je maximální rychlost v podstatě neomezená, jinde je třeba si na rychlost jízdy dávat pozor.

Dopravní předpisy v Německu

Zatímco profesionální řidiči, jako např. taxikáři a začínající řidiči, kteří jsou mladší 21 let, nebo mají s řízením auta praxi max. 2 roky nesmí mít v krvi žádný alkohol, ostatní řidiči se musí vejít do limitu 0,5 promile. V případě kontroly jsou za nepovolenou hladinu alkoholu velmi vysoké pokuty,navíc němečtí policisté bývají docela přísní, takže je třeba si na to dávat velký pozor.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup