nemecko-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Německo je jednou z našich sousedních zemí a tak i možnosti dopravy jsou velmi dobré. Do Německa se můžeme dostat autem, autobusem, vlakem nebo letadlem. Doba cesty samozřejmě závisí na tom odkud z Česka budeme vyjíždět a naopak do jakého konkrétního místa v Německu pojedeme – pro některé trasy se tak více vyplatí jet vlakem nebo autobusem, v jiných případech se zase může vyplatit nákup zpáteční letenky.

Doprava do Německa autem

Autem cestuje do Německa spousta Čechů a kromě toho, že je to do této země blízko, je plusem také hustá síť velmi kvalitních dálnic a skutečnost, že nemusíme platit žádné dálniční poplatky.

Doprava do Německa letecky

Přímo z pražského letiště létá do Německa hned několik pravidelných přímých spojů. Můžeme si tak koupit letenky např. do Mnichova, Kolína nad Rýnem, Frankfurtu nebo Düsseldorfu. Délka letu je velmi krátká a trvá přibližně kolem jedné hodiny. Nevýhodou je ale obvykle vyšší cena letenky.

Doprava do Německa autobusem

Další alternativou je cesta do Německa autobusem, která je ale méně pohodlná a podstatně pomalejší. Do Německa nicméně z Prahy jezdí několik pravidelných spojů, mimo jiné např. autobusy společnosti Student Agency, které jezdí do Frankfurtu nad Mohanem (cesta trvá přibližně 6 hodin) nebo do Kolína nad Rýnem (přibližně 10 hodin jízdy).

Doprava do Německa vlakem

Velmi dobré je také vlakové spojení s Německem. Do Německa jezdí každý den hned několik přímých vlaků, navíc si můžeme vybrat, jestli pojedeme z Prahy, Brna nebo třeba Pardubic. Cesta z Prahy do Berlína trvá vlakem necelých 5 hodin, do Mnichova pak cca 6 hodin. Výborné je také spojení u česko-německých hranic, např. z Liberce do německého městečka Zittau, kam jezdí mnoho Čechů za nákupy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup