nemecko-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Německou je nejen zemí s mimořádně silnou ekonomikou a skvělým místem pro nákupy, ale zaujme také všechny milovníky historických památek. Těch je v Německu spousta a tato země tak patří mezi časté cíle poznávacích zájezdů. Atraktivní památky se nacházejí ve všech spolkových zemích a tak ať už se vydáte do jakékoliv oblasti Německa, vždy najdete zajímavá místa, která stojí za vaši pozornost. Více než tři desítky památek patří na seznam světového dědictví UNESCO.

Památky v Hamburku

Ve druhém největším německém městě Hamburku se spousta památek nachází v jeho historickém centru. Jeho symbolem je velká budova Radnice, která stojí na náměstí. V centru města je také několik kostelů, např. gotický kostel svatého Jakuba, kostel svaté Kateřiny nebo barokní chrám svatého Michala.

Památky v Mnichově

I Mnichov je bohatý na krásné památky – mezi ty nejzajímavější patří např. kostel svatého Petra, zámek Nymphenburg, Nová radnice s orlojem, kostel Panny Marie nebo velký olympijský areál, v němž se roku 1972 konaly letní olympijské hry. Hodně oblíbený je Mnichov u turistů v září, kdy se zde konají velké pivní slavnosti Oktoberfest.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup