Chcete si ještě během podzimu užít trochu výletování? Bydlíte nedaleko německých hranic? Vydejte se objevovat při jednodenních výletech to nejlepší, co vám náš soused nabízí. Výlety se jistě budou líbit vám i vašim dětem.

Do aquaparku!

Vezměte vaše děti řádit do aquaparku. Cca 60 km od Berlína si totiž můžete užívat tropickou dovolenou s krásným počasím i řadou vodních atrakcí, a to ať už je podzim nebo zima. Aqualand Tropical Island nabízí opravdu jedinečné vodní zázemí, dokonalé prostředí v podobě pralesu, lagun, bazénů, vodopádů a doslova vybízí k řádění a relaxaci. Zde se nachází také největší saunový areál v Evropě.

Deggendorf

V Dolním Bavorsku se nachází Deggendorf, město, které vás okouzlí historickými památkami a krásnou atmosférou. Jedná se o půvabné městečko ležící na Dunaji. Nechybí zde velkolepá bazilika na náměstí Altenmarkt, benediktinské opatství Metten, muzeum řemesel, nejstarší palírna bylinného likéru Bärwurz a mnohé další. Pro jednodenní výlet ideální volba.

Drážďany

Drážďany se nachází opravdový kousek od českých hranic a opravdu stojí za návštěvu. Mohou se totiž chlubit zajímavou historií, vzhledem i atrakcemi. Navštívit můžete zámecký komplex Zwinger, zdejší zoologickou zahradu či opravdu zajímavé muzeum hygieny. Drážďany nabízí také možnost rozmanitých nákupů a dopřát si zde můžete tradiční bratwurst i skvělé jídlo v mnoha restauracích.

Pevnost Königstein

Nedaleko hranic se nachází také zajímavá pevnost Königstein, která nabízí úchvatné výhledy do okolí. Plné vstupné zde činí 8 eur v zimě a 10 eur v létě. Komentované prohlídky zde navíc probíhají i v češtině. Těšit se můžete na skryté kouty pevnosti, podzemní kasematy či hluboké studny. Pro milovníky historie opravdu ideální.

Stezka korunami stromů

Toužíte spíše po přírodě? Vydejte se do městečka Neuschönau, kde na vás čeká stezka korunami stromů. Procházet se můžete po visuté dřevěné stezce ve výšce cca 25 m, kochejte se výhledy z vyhlídky a užívejte si krásy podzimní přírody. Procházku stezkou lze absolvovat i s kočárkem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup