tunisko-tunis
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Hlavním městem Tuniska je Tunis, který se nachází na severozápadním pobřeží tohoto státu. Žije zde přibližně 770 tisíc lidí a jedná se o jedno z nejstarších měst na světě. Hlavním městem se stal roku 1956, kdy se Tunisko stalo nezávislou zemí. O čtyři roky později pak došlo v Tunisu k založení první univerzity.

Součástí Tunisu je Medina (staré město), která je pro tuto zemi velmi typická, dále pak suky (středověké čtvrtě) a moderní předměstí. Medina byla také zařazena na seznam světového dědictví UNESCO. Tunis má 22 partnerských měst, kromě Vídně, Lisabonu nebo Říma mezi ně patří také Praha. V blízkosti města je velké mezinárodní letiště.

Počasí v Tunisu

Počasí v hlavním městě Tuniska je velmi příjemné a jsou tu velmi horká a suchá léta. Velmi teplé počasí je v Tunisu od května do října, kdy se sem nejvíc vyplatí jet na dovolenou. Nejteplejší je červenec a srpen, kdy nejvyšší teploty mohou stoupat až ke 45 stupňům Celsia. V zimních měsících je tu sice chladněji, ale zimy jsou spíše mírné a zdaleka ne tak chladné, jako třeba u nás. Oproti letním měsícům jsou během zimy mnohem častější srážky.

Památky v Tunisu

I v Tunisu najdeme spoustu krásných historických památek. Za návštěvu rozhodně stojí velké muzeum Bardo, které patří mezi největší muzea v celé Africe. Muzeum je umístěno ve starém Bejově paláci a můžeme si v něm prohlédnout např. antické mozaiky z římského období, starobylé sochy, starověké keramiky a spoustu dalších předmětů z dávné historie. Muzeum bylo založeno roku 1882 a je v něm 34 výstavních sálů, které jsou rozmístěny ve třech patrech.

Dalším zajímavým místem pro milovníky historie je mešita olivovníku, kterou v Tunisu najdeme přímo v oblasti Mediny (starého města). Mešita byla postavena v roce 732.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup