tunis-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Mezi největší přednosti Tuniska patří nejen krásné pláže, čisté moře nebo zajímavé památky v historických oblastech této země, ale velkou výhodou Tunisu je i krásné počasí, které tu během většiny roku panuje. Tunisko se nachází v subtropickém podnebném pásu a díky němu jsou zde velmi horká a suchá léta s minimem srážek. Naopak v zimním období je počasí spíše mírné a k žádným velkým mrazům tu nedochází. Vzhledem ke svojí poloze můžeme celé území Tuniska rozdělit do tří velkých oblastí, které se trochu liší svým klimatem a tedy i teplotami.

Počasí na severu Tuniska

V severní části Tunisu panuje středozemní klima a jsou tu horká a suchá léta, zatímco zimy jsou mírné, ale poměrně deštivé. Krásné počasí je tu hlavně mezi květnem a říjnem, ve zbylé části roku docházejí častěji k dešťům.

Počasí ve střední části Tuniska

Centrální oblast Tuniska se vyznačuje polosuchým klimatem a to znamená, že během celého roku tady téměř vůbec neprší. Srážky se v této oblasti vyskytují jen výjimečně a během celého roku tu naprší jen cca 200 mm.

Počasí na jihu Tuniska

Jižní část Tunisu, do které mimo jiné patří i známá poušť Sahara, je mimořádně horká a panují zde až extrémně vysoké teploty. Teplé počasí je zde po celý rok a především během července a srpna teploty dosahují až 50 stupňů Celsia. Zajímavé jsou poměrně velké rozdíly mezi teplotou ve dne a v noci – ta se může lišit až o 30 stupňů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup