belgie-doprava
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Do Belgie se z České republiky můžete dostat autem, autobusem, letecky a s přestupy i prostřednictvím vlakové dopravy. Jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých možností a jak dlouho cesta do Belgie trvá?

Doprava do Belgie autem

Cesta autem je pro dopravu do Belgie relativně výhodnou možností, pokud máte vlastní vůz, tak si můžete program cesty libovolně přizpůsobit podle Vašich potřeb a stihnete tak navštívit více částí této země. Délka cesty se pohybuje kolem 10 hodin, záleží jednak na tom odkud kam přesně pojedete (např. z Prahy do Bruselu je to cca 930 km), ale také na tom, kdy se na cestu vydáte – během víkendů musíte počítat s tím, že na dálnici bude více aut a cesta se tak protáhne. Jinak do Belgie se jede přes Německo a před cestou si zkontrolujte, zda máte všechny potřebné doklady.

Doprava do Belgie autobusem

Pro ty, co nemají vlastní auto a chtějí na dopravě co nejvíce ušetřit je vhodnou alternativou cesta autobusem. Z Česka vypravuje svoje pravidelné autobusové linky do Belgie hned několik společností, mimo jiné např. Student Agency (jejich žluté autobusy jezdí do Bruselu a cesta trvá 12 hodin) nebo Eurolines (ti zastavují i v Antverpách, Gentu a Lutychu). Výhodou je poměrně nízká cena, nevýhodou naopak menší pohodlí, i když např. autobusy Fun&Relax s monitorem v každém sedadle už jsou docela komfortní.

Doprava do Belgie letecky

Pokud potřebujete být v Belgii co nejrychleji nebo se Vám nechce trávit dlouhý čas v autě či autobusu, nejpohodlnější možností pro Vás bude cesta letadlem. Z pražského letiště v Ruzyni létá do Belgie více společností a např. do Bruselu se letecky dostanete za pouhou hodinku a půl. Nevýhodu leteckého spojení je většinou vyšší cena, na druhou stranu z Prahy do Bruselu létají i některé nízkonákladové společnosti (např. Ryanair), kde už je cena podstatně nižší.

Doprava do Belgie vlakem

Přímé vlakové spojení mezi Českou republikou a Belgií neexistuje, takže pokud se budete chtít do této země dostat vlakem, čeká Vás přestup v Německu. Vzhledem k nutnosti přestupu, velmi drahým jízdenkám a dlouhé době jízdy není cesta do Belgie vlakem zrovna ideální a je vhodná spíše pro zaryté fanoušky železnice.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup