belgie-brusel
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Hlavním městem Belgie je Brusel, kterému se někdy říká také hlavní město Evropy. V Bruselu má totiž svoje sídlo celá řada velkých mezinárodních organizací – patří mezi ně např. NATO, Evropská komise nebo Rada Evropské unie. Město je hodně kosmopolitní a žije v něm velké množství cizinců a přistěhovalců z jiných zemí. V Bruselu mají hned dva oficiální úřední jazyky – francouzštinu a nizozemštinu, většina lidí zde ale hovoří francouzsky. Město bylo založeno kolem roku 580 a dnes patří mezi nejnavštěvovanější města celé Evropy. Mezi jeho partnerská města patří mimo jiné také Washington, Praha, Berlín, Montreal nebo Madrid.

Doprava v Bruselu

Městská hromadná doprava je v hlavním městě Belgie tvořená linkami tramvají, autobusů a metra. Metro v Bruselu funguje od roku 1976 a v současné době se skládá ze čtyř pravidelných linek. Ve městě je samozřejmě také velká železniční stanice, do které směřují mezinárodní spoje z mnoha evropských metropolí. Součástí Bruselu je také mezinárodní letiště, které je největší v Belgii a dříve bylo i oceněno jako nejlepší letiště Evropy.

Památky a zajímavá místa v Bruselu

Brusel, jako jedno z nejvýznamnějších evropských měst, nabízí turistům spoustu zajímavých památek a jiných atraktivních míst. Je zde např. spousta různě zaměřených muzeí, mimo jiné velké muzeum komiksů s největší sbírkou komiksů na světě. Dalším místem, jenž stojí za zhlédnutí je Atomium – zvětšený model buňky železa (měří 102m), který byl postaven při příležitosti mezinárodní výstavy Expo v roce 1958. V historickém centru Bruselu pak patří k nejnavštěvovanějším místům náměstí Grand Place, Manneken Pis (slavná socha čurajícího chlapečka, jež patří k hlavním symbolům města), katedrála svatého Michala a mnoho dalších. Oblíbené je také zábavní centrum Mini Europe s napodobeninami nejznámějších staveb Evropy a navštívit můžete i hlavní instituce Evropské unie, kterými vás bude doprovázet průvodce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup