svycarsko-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Jak je na tom Švýcarsko s počasím a podmínkami pro lyžování, pěší turistiku nebo poznávací zájezdy? Počasí ve Švýcarsku se hodně podobá tomu našemu, ale přece jenom jsou zde určité rozdíly.

Podnebí a klimatické podmínky

Co se týká podnebí, tak Švýcarsko je na tom podobně jako Česká republika – podnebí je zde mírné a stejně jako u nás je nejtepleji v období letních prázdnin, nejchladněji naopak v lednu a v únoru. Oproti počasí u nás zde ale nejsou tak časté velké výkyvy teplot. Srážky se tu objevují během celého roku, nejčastěji ale během letních měsíců. Obecně je počasí ve Švýcarsku hodně závislé na nadmořské výšce a tak se v různých oblastech této země klimatické podmínky výrazně liší.

Počasí ve Švýcarsku na jaře a v létě

Zatímco jarní počasí je ve Švýcarsku těžko předvídatelné a každý rok může být trochu jiné, léta jsou vždy poměrně horká a teploty jsou podobné jako u nás. Průměrné letní teploty se pohybují mezi 18 až 27 stupni Celsia, při vyšších teplotách se pak často vyskytují i bouřky. Pro turistiku je ale vhodné i jarní období.

Počasí ve Švýcarsku na podzim a v zimě

Ideální podmínky pro turistiku a poznávání památek jsou ve Švýcarsku na podzim, především pak v jižní části země, kde je příjemně teplé a suché počasí. Zimy jsou ve Švýcarsku poměrně chladné a vhodné období pro dovolenou na lyžích je od prosince až do dubna – záleží ale na konkrétní oblasti.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup