Švýcarsko je pověstné díky svým lyžařským střediskům a neuvěřitelným horským scenériím. A jsou to právě, jak jinak, než známé Alpy, které jsou cílem. Na mysl vám tak jistě přijdou jako skvělá zimní dovolená, ale možnosti se nevylučují ani s tou letní. Je to dokonalý útěk i v prázdninové sezóně.

Pojďme prolomit představu o tom, že se tady dá užívat jen sníh a lyžování. Výhodou v létě je i fakt, že jsou levnější letenky, žádné davy a větší dostupnost hotelů, ale ve skutečnosti je toho mnohem více. Malé děti milují skákací hrady a miniaturní železnici s vláčkem, tak jim tu zábavu dopřejte.

Letní dovolená se sportem, kulturou i odpočinkem

Doporučujeme regiony Villars – Gryon a Les Diablerets, které se nacházejí mezi třemi švýcarskými horskými středisky nejblíže Ženevě. Také lyžařské středisko Villars-Sur-Ollon je známé a luxusní. Je posazené ve vesnickém srdci západních švýcarských Vaudských Alp. V létě se stává zeleným hřištěm, kde si najdete mnoho sportovních aktivit. Je to místo, kde si užijete relaxaci, ale i kulturu. Zláká vás rovněž úchvatná scenérie a pohledy na Ženevské jezero na Mont-Blanc. Je zde překvapivě teplé počasí, přesto čerstvý horský vzduch.

Z Villars-Sur-Ollon se dá vypravit vlakem do Bretaye – přímo nahoru k lyžařské stanici, která je 1800 metrů nad mořem a tam si užít klidnou 90 minutovou túru do Lac des Chavonnes. Zahlédnete malá stáda krav a jejich cinkající kravské zvony. Užijete si ohromné výhledy, a když se vydáte po turistické stezce, dojdete k nádhernému jezeru a restauracím. Nebo úplně jednoduše, když se vám nechce, zábavu poskytne i středisko Les Bains de Villars, kde najdete několik bazénů, wellness centrum, parní lázně a snack bar s výhledem na Vaudoisské Alpy. Báječný venkovní bazén je ideální pro rodiny s posezením na terase, skluzavkami a tryskami s vodní fontánou. Na místě je také celoroční venkovní kluziště.

Dalším dobrodružným hřištěm je Gyron Parc. Se vším všudy od minivlaku až po dráhu pro elektromobily a jamkové golfové hřiště, které mohou hrát i malé děti. Pro starší děti je zde hřiště se skluzavkami, houpačkami a dalšími atrakcemi.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup