svycarsko-dovolena
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Švýcarsko patří mezi země, jež jsou skvělé jak letní, tak na zimní dovolenou. Zatímco v zimě jsou hojně navštěvované zejména alpské oblasti a Švýcarsko je rájem lyžařů a milovníků dalších zimních sportů, v ostatních ročních obdobích stojí za návštěvu i jiné části této krásné země. Hodně oblíbené jsou nejen klasické pobytové, ale i poznávací zájezdy – nabídka českých cestovních kanceláří je velmi bohatá a tak si každý může vybrat takový zájezd, který mu bude opravdu vyhovovat.

Dovolená ve švýcarských Alpách

Švýcarsko je z alpských zemí nejvíce hornaté a je tu také velmi kvalitní sníh.K nejoblíbenějším destinacím ve švýcarské části Alp patří především lyžařská střediska St.Moritz, Nendaz, Meiringen, Hasliberg nebo Davos. Vysoká obliba švýcarských Alp souvisí také s ubytováním, které je v této oblasti na špičkové úrovni. Výhodou pro Čechy je také relativní blízkost – do nejbližšího lyžařského střediska ve švýcarských Alpách je to z Prahy necelých sedm hodin jízdy autem. Naopak nevýhodou někdy mohou být trochu vyšší ceny za ubytování a další služby.

Letní dovolená ve Švýcarsku

Do Alp se samozřejmě můžete vydat i v období letních prázdnin – Švýcarsko je díky své krásné přírodě skvělým místem např. na pěší turistiku. Na své si zde mohou přijít i cyklisté, pro které je zde mnoho tras pro horská kola, řada švýcarských měst a obcí navíc umožňuje zapůjčení elektrokol. Ti, co se zajímají o památky, pak mohou obdivovat spoustu historických pamětihodností, z nichž několik bylo zapsáno i na seznam světového dědictví UNESCO. Švýcarsko je ideálním místem na dovolenou jak pro jednotlivce, tak i pro páry nebo pro rodiny s dětmi – každý si zde přijde na své.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup