Maroko nabízí od rozmanitých krajin a pouštních dobrodružství až po historické památky snad úplně všechno. Jedná se o opravdový klenot severní Afriky. Je to země s hlubokým kulturním významem spojeným s islámskou imperiální vznešeností a staroevropskou elegancí. Maroko je zemí, kde minulost a přítomnost žije společně ve fascinující harmonii.

1. Marocká kultura

Marocká kultura je dokonale snoubí africké, arabské (chcete-li maurské) a evropské vlivy. Dvěma nejběžnějšími jazyky jsou tedy přirozeně arabština a francouzština – na severu je také poměrně běžná španělština. Tento druh kultury lze také pocítit zejména ve větších městech, jako je Casablanca, Fes a Marrákeš, kde mimo jiné, najdete velké islámské paláce, tak i galerie umění v pařížském stylu.

2. Bohaté historické památky

Nachází se tu historické památky jako muzea a paláce rozmístěné po celé zemi. Doporučujeme navštívit krásnou bílou katedrálu v Casablance a velkou mešitu Hassana II. – největší mešitu v Africe. Fascinující a zachovalé ruiny římského města Volubilis nadchnou všechny milovníky dějin.

Modré město Chefchaouen vlastní spoustu nekonečně dlouhých ulic, kde můžete spatřit suvenýry i květiny. Jedná se o kouzelné město plné nebeských barev.

V opevněném městě Aït Benhaddou mezi saharskou pouští a Marrákešem si vychutnejte lahodné místní jídlo a nasajte velkolepou architekturu. Pouhá procházka stačí k tomu, abyste tohle zažili.

3. Pouštní safari na Sahaře

Pokud si o Maroku myslíte, že svou velkou rozlohou, představuje jen poušť a zaprášená města, pak se mýlíte. I když tento obraz na některé části Maroka sedí přesně, nelze takto definovat celou zemi.

Jako celek je Maroko hodně různorodé. Pokud prozkoumáte terén autem, zjistíte, že dlouhé vzdálenosti jsou mezi sebou přerušovány písečnými plážemi v Oualidii a Essaouiře, rozsáhlou pouští poblíž Merzougy a Agafay, venkovskými berberskými městy poblíž Skoury a majestátními městy jako Rabat společně s nádhernými horskými údolími.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup