Potápění a šnorchlování je stále více oblíbenou aktivitou českých turistů v zahraničních mořích či oceánech. Některé potápění nadchlo natolik, že si vybírají destinace pouze podle atraktivity hlubin moří a oceánů. Na světě existuje nespočetné množství lokalit krásného podvodního světa plného želv, pestrobarevných rybiček, korálových útesů či žraloků. Podívejte se na pár z nich.

Durban, Jižní Afrika

Durban je třetím největším městem Jihoafrické republiky a největším námořním přístavem celého afrického kontinentu. Co se týče potápění, jedná se o světovou potápěčskou raritu v pozorování žraloka bílého nebo žraloka jihoafrického, proto vám nebude na škodu sjednat si pojištění pro potápěče do zahraničí.

Maledivy

Souostroví Maledivy jsou podmořským rájem, který tvoří okolo třiceti atolů. Tohle pohádkové místo v Indickém oceánu je charakteristické především blankytně modrým a čistým mořem. Pod hladinou můžete pozorovat velké množství drobných rybek, korálů, chobotnic i želv. Pokud se vydáte do větších hloubek, pak narazíte také na rejnoky, některé druhy neškodných žraloků, trnuchy, murény a obří manty.

Maui, Havaj

Ostrov Maui leží osamoceně uprostřed oceánu a disponuje podívanou mnoha rostlin a živočichů. Jedinečnost Maui spočívá v jeskyních a dalších zajímavých útvarů vytvořených z lávy, ve kterých živočichové sídlí. Pozorovat zde můžete mořské želvy, velryby, malé korálové žraloky či mořské ježky.

Cozumel, Mexiko

Ostrov Cozumel nabízí podívanou na druhý nejdelší korálový útvar na planetě s délkou cca 1000 kilometrů. Zasahuje od pobřeží Mexika až k Belize a Hondurasu. Dále se můžete těšit podívanou na mořské želvy, menší druhy žraloků a manty.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoliv dechberoucí destinaci, dbejte na své bezpečí a nezapomeňte na připojištění pro potápění.