Putování po Maroku nabízí neskutečně mnoho možností. Procházky po starém městě Marrákeše, návštěva ozdobných chrámů a paláců nebo prozkoumávání nádherného terénu země, to vše můžete spatřit na vlastní oči. V dnešním díle si řekneme něco o trzích, jídlu a pití.

4. Trhy v Marrakéši

Chcete strávit svou dovolenou objevováním exotického zboží? Pak se vydejte na Grand Souk (tradiční trh) v Marrákeši. Najdete tu vše od tradičních berberských řemesel a koberců až po moderní elektroniku. Nedaleko se nachází ikonické náměstí Jemaa el-Fnaa se svou existencí téměř 800 let. Okouzlující cesty Maroka prochází bránou do starověké mediny ve Fezu, jenž je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Toužíte-li vypátrat klikaté a úzké uličky Mediny a vidět mnoho historických budov včetně křiku obchodníků na zákazníky, pak jste tu správně. Zde zažijete přesně to, co jsme již korespondovali na začátku – minulost i přítomnost v jediném okamžiku. Mimo jiné jsou zde velmi vřelí lidé, od Evropanů, Arabů až po Afričany. Jedná se o laskavé, otevřené a přátelské lidi, kteří jsou hrdí na svou zemi a chtějí se s vámi o ni podělit.

5. Jídlo a pití

Marocké jídlo reprezentuje nespočet kultur a lidí. Obecně řečeno si lze objednat jídlo lahodné chuti ve stylu arabské, andaluské a středomořské kuchyně s náznaky subsaharské Afriky a střední Evropy (zejména Francie). Vzhledem k tomu, že je Maroko velkým producentem ovoce a zeleniny, je gastronomie vhodná taktéž pro vegetariány. Bohaté a chutné saláty jsou totiž základem marocké stravy.

Ačkoliv Maročané milují veškeré druhy koření, kuchyně není v tomto směru příliš rozvinutá. Jestliže dáváte přednost jemnému jídlu, potom vás nadchne. Maroko je známé svými citrusovými plody, které dokáže využít do pití i jídel. Chcete-li svůj zážitek obohatit, doporučujeme absolvovat marocký kurz vaření.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup