slovensko-doprava
Zdroj:www.freedigitalphotos.net.

Slovensko je jednou z našich sousedních zemí a tak máme spoustu možností, jak se do této země dopravit. Na Slovensko se můžeme vydat autem, autobusem, vlakem nebo letadlem. Při výběru dopravy tak záleží jednak na naší finanční situaci, ale také na tom, mezi kterými konkrétními městy budeme cestovat.

Doprava na Slovensko autem

Pro ty, co mají vlastní auto, je jednou z nejrychlejších možností dopravy na Slovensko cesta autem. Dostanete se tam rychle a pohodlně po dálnici a pro přechod přes hranice Vám stačí jen platný občanský průkaz. Nezapomeňte ale na to, že pro jízdu na dálnici budete potřebovat dálniční známku (koupit se dá její 10denní, měsíční nebo roční varianta).

Doprava na Slovensko vlakem

Jednou z nejpohodlnějších možností, jak se na Slovensko dostat, je cesta vlakem. V tomto směru se v poslední době výrazně zlepšily podmínky, protože kromě Českých drah začali na Slovensko jezdit také luxusní vlaky společnosti RegioJet a Leo Express. Dnes už tak můžete k našim sousedům cestovat moderními a pohodlnými vlaky s levným občerstvením, zábavním portálem a dalšími službami.

Doprava na Slovensko autobusem

Pokud dáváte přednost spíše autobusům, na trase mezi Českou republikou a Slovenskem si můžete vybrat z docela pestré nabídky autobusových dopravců. Kromě oblíbených Student Agency jezdí na Slovensko např. Eurolines, Orange Ways a řada dalších společností. Výhodou je, že dnes už nemusíte cestovat nepohodlnými autobusy, ale většinou Vás čekají moderní a pohodlné vozy.

Doprava na Slovensko letadlem

Čechů, kteří by na Slovensko cestovali letadlem, asi moc nebude, ale i tato možnost tady je. Pokud se potřebujete dostat z Prahy do Bratislavy, tak na tuto cestu můžete využít letecké přepravy – tu poskytují České aerolinie a let trvá přibližně jednu hodinu. Výhodou je tedy především rychlost, naopak nevýhodou poměrně vysoká cena.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup