bosna-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net

Zajímáte -li se o historii a spíše než dovolená u moře Vás lákají historické památky, Bosna a Hercegovina je rozhodně zemí, ve které si přijdete na své. Kromě hlavního města Sarajeva, jež je na památky velmi bohaté a nachází se v něm spousta krásných katedrál, kostelů nebo synagog, je mnoho zajímavých památek také na celé řadě dalších míst této země. Která města v Bosně a Hercegovině patří k těm nejatraktivnějším a jaké historické pamětihodnosti v nich můžeme navštívit?

Medžugorje

Na prvním místě nemůžeme zmínit nic jiného, než malé městečko Medžugorje, ležící asi 30 km na jih od Mostaru. Jedná se o známé poutní místo, kde se v roce 1981 zjevila Panna Maria. Medžugorje tak patří mezi nejvyhledávanější poutní místa u věřících z celého světa a je to zároveň také nejnavštěvovanější místo v celé Bosně.

Banja Luka

Druhé největší město Bosny a Hercegoviny, Banja Luka, leží na severu této země a žije zde přibližně 220 tisíc obyvatel. Navštívit tu můžeme např. Vrbaský hrad, katakomby nebo několik velkých pravoslavných klášterů. Poblíž města se pak nachází národní park Kozara.

Mostar

Dalším velkým bosenským městem je Mostar, který se nachází v jižní části Bosny a patří mezi nejčastější cíle turistů, směřujících do této země. Hodně navštěvovaný je zejména Stari most, pocházející z roku 1556, jenž je zapsán na seznamu památek UNESCO. Zajímavé je, že samotné město Mostar je rozdělené do dvou částí, z nichž jedna je katolická a druhá muslimská. Počasí je tu velmi pěkné, v létě nejvyšší teploty stoupají často až ke 40 stupňům Celsia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup