belgie-pamatky
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Belgie patří mezi země s bohatou historií a velkým množstvím památek, které jezdí obdivovat turisté z celého světa. Nejatraktivnější jsou především historická centra velkých měst, ale i některé menší obce. Zajímavých památek je v Belgii opravdu hodně, vybrali jsme pro Vás několik nejvýznamnějších, jež byste si při Vaší cestě po této zemi určitě neměli nechat ujít.

Náměstí Grand-Place

Toto náměstí se nachází v hlavním městě Belgie Bruselu a je v jeho historickém centru. Nejvýraznější budovou na náměstí je gotická radnice, jíž dominuje věž vysoká 96 m. Na věži uvidíte sochu svatého Michaela, který je patronem tohoto města. Grand-Place patří mezi památky zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO a nejkrásnější je vždy jednou za dva roky v srpnu, kdy je na několik dní pokryto květinovým kobercem z více než půl milionu begónií.

Gotická katedrála na nábřeží Šeldy

Pokud během vaší cesty po Belgii navštívíte Antverpy, nemůžete přehlédnout tuto rozlehlou katedrálu, která je dominantou celého města a stavěla se celých 269 let. Gotická katedrála je zasvěcená Panně Marii a její stavba byla dokončena v roce 1523. Když se podíváte dovnitř, uvidíte mimo jiné obrazy od malíře Petera Paula Rubense, který se v Antverpách narodil.

Hrad Gravensteen

V dalším velkém belgickém městě, Gentu, je jednou z nejzajímavějších památek tento velký středověký hrad, jenž leží na soutoku řek Lieve a Leie. Hrad Gravensteen byl postaven ve dvanáctém století a v minulosti sloužil mimo jiné jako vězení. Dnes je v něm velká výstava mučících nástrojů včetně repliky gilotiny a z jeho hradeb se můžete pokochat krásným výhledem na město Gent.

Památník bitvy u Waterloo

Zajímáte -li se o historii a období napoleonských válek, pak by Vás mohl zaujmout památník bitvy u Waterloo, který byl na místě bitvy postaven v roce 1914. Pahorek je vysoký cca 40 m a nahoru se dostanete po 226 schodech. Městečko Waterloo, jež se nachází jen 20 km od hlavního města Bruselu, je dnes jednou z nejbohatších obcí v celé Belgii a je to také v rámci této země velmi prestižní adresa, kde bydlí mnoho cizinců včetně lidí, kteří pracují v institucích v Bruselu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup