Chcete-li zažít jedinečný pocit „vtáhnutí“ do atmosféry města? Potom určitě navštivte Paříž. Doporučujeme ji navštívit na jaře, kdy není k prasknutí přeplněná turisty, ale krásné počasí a rozkvétající stromy z ní vyčarovávají jedinečné místo. Paříž se může chlubit krásnými památkami, bílou architekturou, tisícem roztomilých kaváren, zákoutích a atmosférou, která je pro toto město jedinečná.

Kdy si vyjet do Paříže?

Vyhněte se Paříži během turistické sezóny, v takovém případě byste spíš mohli mít z hlavního města Francie negativní pocit. Dopřejte si jí na podzim, kdy ještě vládne přívětivé počasí či na jaře. I zimní Paříž stojí za to, ale přijdete o piknik u Eiffelovy věže či příjemné plavbě na Seině.

Jedinečné památky

A co byste měli v Paříži navštívit a objevit? Bezesporu je to Eiffelova věž, na kterou si vystojíte frontu, dále katedrála Notre Dame, Sorbona, Champs Élyseéis, obelisk a Vítězný oblouk. Ať už jste příznivci historie, nebo ne, nezapomeňte na Louvre, jehož pyramida byla postavena sto let po Eiffelově věži. Jedná se o nádherné nádvoří, které je obehnáno domy a vévodí mu stavba v podobě. Navštívit musíte také ulice Montmartru a Sacre Coeur. Vyhněte se však pochybným osobám, které vám budou nabízet různé náramky a předměty, jedná se o podvodníky, kteří z vás budou tahat peníze.

Něco navíc

Prožít můžete i plavbu po Seině, díky které si prohlédnete toto krásné město z paluby lodi. Nezapomeňte si také dopřát croissant, výbornou kávu a další francouzské zákusky, které vám omámí smysly. Zajet si z Paříže můžete také autem, vlakem či autobusem do Disneylandu, který je vzdálen jen několik kilometrů. Zážitek to bude nejen pro vaše děti, ale také pro vás. Jedná se o velký zábavní park, ve kterém si užijí děti i dospělí horských drah, projekcí, strašidelného domu a dalších šíleností. Paříž si tak se vším všudy užijí malí i velcí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup