Kanárské ostrovy se mohou chlubit stabilním počasím po celý rok, proto nikdy není nesprávný čas, kdy tyto krásné ostrovy navštívit. Jsou sopečným souostrovím náležícím Španělsku, i když leží jen několik set kilometrů od pobřeží Afriky. Omílány jsou Atlantským oceánem a slunce tu svítí po celý rok. 

Krajina jako z Marsu a stále krásné počasí

Kanárské ostrovy jsou dobrou volbou pro všechny, kteří od své dovolené čekají krásné počasí, jelikož právě zde je počasí stabilní a i v zimě se teplota vzduchu pohybuje okolo 21 stupňů Celsia. Překvapí vás zde také jedinečná krajina, která trochu připomíná krajinu na Marsu. Příčinou je zvláště to, že jsou tyto ostrovy vulkanického původu. Navštívit zde můžete také nejvyšší horu Kanárských ostrovů a Španělska, která se pyšní výškou necelých 4000 m. n. m. a nese název Teide.

Žluté a černé pláže

Na Kanárským ostrovech vás čeká směsice různých pláží, záleží na tom, na jaký ostrov se vydáte. Mnoho pláží je zde z černého lávového písku, ale například na pláži Playa de las Teresitas najdete dokonale žlutý písek, který sem byl přivezen ze Sahary. Překrásné pláže najdete i na ostrově Fuerteventura.

 

Zajímavé pokrmy

To, že se někam vydáte na dovolenou neznamená, že zde budete jen odpočívat a opalovat se, ale že objevíte také místní kultury, ať už v podobě historických budov, konverzací s místními či ochutnáním tradičních pokrmů. Za ochutnání stojí jistě kozí sýry z ostrova La Gomera, které jsou opravdu delikátní. Vyrábí se zde také zajímavý palmový med. Na ostrovech se celkem ve velkém jedí převážně ryby a především tvz. papouščí ryby vieja, ale také zeleninové saláty, pikantní omáčky a dopřát si můžete i exotické ovoce. Na Kanárským ostrovech ochutnáte nejen pokrmy velmi chutné, ale zvláště zdravé pro vaše tělo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup