kypr-pocasi
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Jedním z hlavních důvodů, proč patří Kypr mezi nejatraktivnější dovolenkové destinace, je kromě čistého moře a krásné přírody také skvělé počasí a podnebí, které je především v období letních prázdnin přímo ideální pro dovolenou strávenou u moře. V kterých měsících je v Kypru nejvhodnější počasí na koupání nebo na turistiku a jaké počasí na tomto ostrově panuje v jednotlivých ročních obdobích?

Kdy je na Kypru nejlepší počasí?

Velkou předností této země je krásné a slunečné počasí, které zde panuje od jarních měsíců až do konce podzimu. Pokud se chystáte na dovolenou u moře, nejlepší podmínky jsou na Kypru v květnu, červnu, červenci a srpnu, koupat se ale dá i v dubnu, září a říjnu. Na poznávací zájezdy nebo turistiku jsou vhodné podmínky od března až do listopadu, naopak v zimních měsících tu často prší.

Počasí na Kypru na jaře a v létě

Jaro je na Kypru poměrně teplé a díky příjemným teplotám okolo 20 stupňů jsou tyto měsíce ideální pro výlety, turistiku nebo poznávání památek. V tomto období nejsou ani moc časté srážky a je tak ideální především na poznávací zájezdy. Letní měsíce jsou plné slunce a denní teploty vysoko přesahují 30 stupňů. Léto na Kypru je navíc hodně suché a v červenci a srpnu vůbec neprší – ideální počasí pro pobytový zájezd u moře.

Počasí na Kypru na podzim a v zimě

Podzimní období je trochu chladnější, ale stále ještě vhodné na koupání – zejména v září a říjnu. Postupně klesají denní i noční teploty a koncem roku také přibývá deštivých dnů. Zimní měsíce na Kypru jsou už poměrně chladné, ale zdaleka ne tolik jako u nás – denní teploty se pohybují mezi 5 až 15 stupni. Od prosince do ledna navíc docela často prší a tak toto období není na zájezdy příliš vhodné.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup