thajsko-bangkok
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Hlavní město Thajska je Bangkok, ve kterém žije přes 8 milionů obyvatel. Bangkok je tak zároveň i nejlidnatějším městem v této zemi. Říká se mu také město andělů (toto označení je součástí původního názvu města). Bangkok je velmi kosmopolitní metropolí a kromě Thajců tu žije i velké množství Japonců, Číňanů a dalších národností, včetně desítek tisíc Evropanů nebo Američanů. Velký význam má v Bangkoku především cestovní ruch – turisté z celého světa si toto město nesmírně oblíbili a Bangkok je díky tomu druhým nejnavštěvovanějším městem na světě, hned za vedoucím Londýnem. Podle poslední studie ho za poslední rok navštívilo více než 18 milionů turistů.

Doprava v hlavním městě Thajska

Dopravních prostředků, kterými lze po Bangkoku cestovat, je spousta a většina z nich je pro nás poměrně neznámá. Kromě autobusů, metra a taxíků zde můžete využít také minibusy, mototaxi, nadzemní dráhu skytrain, tuk-tuk (něco mezi autem a motorkou, v Asii velmi oblíbený dopravní prostředek) a také vodní dopravu po kanálech, kterou zajišťují přívozy a čluny.

U tak významné metropole, jakou je Bangkok, samozřejmě nemůže chybět ani mezinárodní letiště. To se nachází asi 30 km od města a patří k největším na světě. Bylo otevřeno roku 2006, kdy nahradilo původní staré letiště, jež bylo staré více než 90 let.

Nejzajímavější místa v Bangkoku

Zajímavých památek a jiných atraktivních míst je v Bangkoku opravdu hodně. Vybrali jsme tak pro Vás alespoň několik, které byste si při Vaší návštěvě tohoto města určitě neměli nechat ujít.

Velký palác – asi nejnavštěvovanější místo v celém Bangkoku. Jeho stavba byla dokončena roku 1785 a v minulosti byl mimo jiné sídlem královské rodiny.

Chrám smaragdového Buddhy – součást Velkého paláce. Nachází se v něm soška smaragdového Buddhy, který je významným symbolem Thajska. Součástí areálu je také muzeum.

Chrám ležícího Buddhy – jedná se o nejstarší chrám v Bangkoku a naleznete jej hned vedle Velkého paláce. V minulosti byl hlavním místem thajské medicíny a jeho součástí je obrovská socha ležícího Buddhy.

Čínská čtvrť – nejstarší část Bangkoku, která je ideální pro nakupování. Pokud si chcete z Thajska přivézt suvenýry nebo ochutnat typická místní jídla, největší výběr najdete právě na tomto místě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup