900px-Flag_of_Thailand.svgThajsko, které patří k nejoblíbenějším mimoevropským destinacím, leží v jihovýchodní části Asie. Thajsko má celkem čtyři sousední země – Malajsie, Laos, Kambodža a Myanmar. Rozloha této země je 513 115 km2 a žije zde více než 65 milionů obyvatel (Thajsko tak patří do Top 20 nejlidnatějších zemí světa).

Hlavním městem Thajska je Bangkok, země se dále administrativně dělí na 76 provincií (ty se pak člení ještě na okresy, podokresy, újezdy a vesnice). Mezi další velká města patří Khorat, Chiang Mai, Hat Yai nebo Khon Kaen.

Úředním jazykem je zde thajština, dalšími důležitými jazyky jsou v Thajsku čínština, malajština a angličtina. Státním zřízením se jedná o konstituční monarchii, kterou spravuje vojenský junta. V čele Thajska je král (v současné době jím je Ráma IX.) a druhým významným představitelem země je její premiér. Oficiální měnou je baht (THB).

Thajsko vzniklo roku 1238, kdy došlo k jeho vyčlenění z Khmerské říše, v minulosti se mu říkalo také Siam. Celým názvem se země nazývá jako Thajské království a ve světě je známá především jako oblíbené místo na trávení dovolené.

Co se týká náboženského vyznání, tak drtivou většinu mají v Thajsku buddhisté, kterých je až 94 procent. Přibližně 4 procenta obyvatel se hlásí k islámu a jen necelá dvě procenta ke křesťanství. Pokud jde o národnostní složení, tak cca 75% tvoří Thajci, 15% Číňané a necelá 4 procenta Malajci.

Po ekonomické stránce patří Thajsko mezi velmi úspěšné země a v rámci Asie je Thajsko jedním z ekonomických lídrů. Pro hospodářství je důležitý zejména export, velkou roli ale samozřejmě hraje i turismus, ze kterého má Thajsko velkou část příjmů.

Velmi příjemné je v Thajsku počasí – díky tropickému podnebnému pásu tu panují vysoké teploty a i díky tomu je Thajsko tolik oblíbené u turistů z celého světa. Nejtepleji je zde v dubnu a květnu, kdy nejvyšší denní teploty dosahují tropických hodnot kolem 35 stupňů Celsia.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup