Thajské pokrmy patří mezi ty nejlepší na celém světě. To vše nejen díky vyvážené chuti a jedinečným ingrediencím, ale především díky čerstvosti. Chuť pravé thajské kuchyně poznáte opravdu pouze v Thajsku. Bohužel v Thajsku bývá mnoho jídelních lístků nerozluštitelných, ale naštěstí bývají opatřeny fotografiemi. Vyrazte do Thajska nejen za krásnými plážemi a potápěním, ale také za jedinečnou chutí pokrmů.

Co je pálivé,to je dobré!

Pravdou je, že Thajci mají rádi jídla pálivá a nezapomínají chilli přidávat do mnoha pokrmů. Nebojte se, pálivé není vše. Thajská kuchyně je také poměrně lehká, jelikož je jejím základem rýže, zelenina, nudle, mořské plody, ovoce a mnoho bylin.

Co musíte ochutnat?

  1. Pad thai: Jídlo, o kterém jste pravděpodobně už slyšeli. Do něj se nelze nezamilovat. Jedná se o smažené nudle podávané většinou se zeleninou, masem, oříšky, vejci a bylinkami. Pravděpodobně se vám však nestane, že byste narazili na dvě stejná Pad thai. V každé restauraci a rodině se připravuje jiným způsobem, z jiných ingrediencí.
  2. Fried rice: Velmi populární je v Thajsku také smažená rýže, která se připravuje se zeleninou, mořskými plody či masem. Připomíná trochu české rizoto.
  3. Spicy thai salad: Ochutnat musíte také spicy thajský salad, který se připravuje například s krevetami, ale velmi oblíbený je tzv. hot and spicy papaya salad.
  4. Sushi: V Thajsku narazíte také na stánky se sushi, kde si můžete nabrat opravdu jedinečné druhy sushi v různých kombinacích. Jeden kus sushi zde vyjde přibližně na 3, 50 Kč, což je poměrně veselá částka, především pro váš žaludek.
  5. Grilled meat on stick: Jde o maso na tyčce, na které narazíte v restauracích i pouličních stáncích. Na dřevěné tyčce se zde griluje vše, maso, párky, zelenina, tofu i mořské plody.
  6. Mango sticky rice: A jako dezert si můžete dopřát sladkou rýži s kokosovým krémem a půlkou manga. Mňam, to je opravdová dobrota!


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup