mexico-city
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Hlavním městem Mexika je Mexico City (španělsky Ciudad de México). Mexická metropole je nejlidnatějším městem na celém americkém kontinentu a patří k největším na celém světě. Mexico City se nachází ve vnitrozemí v nadmořské výšce 2000 m.n.m. a je zajímavé mimo jiné tím, že jsou v něm obrovské rozdíly mezi jednotlivými částmi města – v některých žijí velmi bohatí lidí, jiné čtvrti jsou naopak vyloženě chudinské. V samotném městě žije více než 8 milionů lidí, v aglomeraci pak dokonce přes 21 milionů obyvatel. Mezi jeho partnerská města patří např. Madrid, Berlín, Havana nebo Soul.

Historické centrum města a památky

K nejkrásnějším místům mexické metropole patří především její historické centrum. To bylo zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO a jeho součástí je i náměstí Plaza de la Constitución, které je druhým největším náměstím na světě. V centru města je velké množství krásných historických památek, z těch nejvýznamnějších jmenujme např. Palacio Nacional (sídlo mexického ministerstva financí a prezidentské kanceláře), Catedral Metropolitana (největší katedrála v jižní Americe), nebo Templo Mayor (aztécká svatyně). Kromě nich je v centru i spousta dalších významných historických budov, celá řada muzeí atd.

Doprava v hlavním městě Mexika

Síť městské hromadné dopravy tvoří v Mexico City metro (má celkem 11 linek), dále pak trolejbusy (8 linek) a autobusy. Ve městě je také velké mezinárodní letiště, naopak vlakem se sem nedostanete.

Sport v Mexico City

Hlavní město Mexika bylo v minulosti dějištěm mnoha významných sportovních událostí. Hned dvakrát se zde konalo Mistrovství světa ve fotbale (v letech 1970 a 1986) a v roce 1968 bylo Mexico City dějištěm letních olympijských her. Jinak je v Mexiku nejpopulárnějším sportem fotbal, z ostatních sportů je tu oblíbený především baseball a basketbal.

Počasí v hlavním městě Mexika

Mexico City se nachází v chladnějším pásmu, takže průměrné roční teploty jsou tu necelých 18 stupňů Celsia. Počasí je zde ovlivněno i vysokou nadmořskou výškou, v níž se město nachází – klima je tu víceméně stabilní a příjemné, malým negativem je ale přítomnost smogu, která je způsobena množstvím aut a autobusů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup