kuba-havana
Zdroj: www.freedigitalphotos.net.

Havana, která je hlavním a zároveň největším městem Kuby, patří mezi nejkrásnější světové metropole. Žije v ní více než 2 miliony obyvatel a město se nachází se v severní části ostrova, cca 160 km od nejjižnějšího města USA, Key Westu. Havana je bohatá na historické památky a její centrum bylo dokonce zapsáno na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Ve světě má Havana přes dvě desítky partnerských měst, mimo jiné např. Madrid, Barcelonu, Rotterdam nebo Glasgow.

Stará Havana – centrum města

Asi nejhezčí částí kubánské metropole je její centrum, kterému se říká stará Havana. V této části města najdeme velké množství historických památek, spoustu galerií, muzeí, katedrál atd. Doporučujeme navštívit např. městské muzeum na náměstí Plaza de Armas, katedrálu svatého Kryštofa na náměstí Plaza de La Catedral nebo park Parque Central. Blízko tohoto parku pak uvidíte budovu Capitolio, která je kopií amerického Bílého domu a zároveň je sídlem tří ministerstev. Na nákupy pak můžete vyrazit na slavnou obchodní třídu Obispo, jež je plná nejen zajímavých obchodů, ale jsou v ní i kvalitní restaurace a bary.

Doprava v Havaně

V hlavním městě Kuby samozřejmě nemůže chybět velké mezinárodní letiště, vedle něj je Havana hlavním dopravním uzlem celé země – městem prochází hlavní silnice a k dispozici je i železniční spojení. Co se týká městské hromadné dopravy, tak tu v Havaně zajišťují výhradně autobusové linky.

Historie Havany

Havana byla založena roku 1515 a jejím zakladatelem byl Diego Velázquez de Cuéllar. Později pak ale byla dvakrát přesunuta do jiné oblasti. K velkému rozmachu Havany došlo v 18. a 19. století, kdy byla postavena řada významných památek. Hlavním městem Kuby se stala až v roce 1902. Dnes patří Havana mezi nejkrásnější metropole na světě a často se jí říká Paříž Karibiku.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup