spain.
Foto: www.freedigitalphotos.net

Největším městem Španělska je – podobně jako ve většině zemí – jeho hlavní město Madrid. Jaká jsou další největší města této země, ležící na Pyrenejském poloostrově?

Barcelona

Druhým největším městem Španělska je Barcelona, kterou si mnoho lidí pamatuje jako pořadatele olympijských her v roce 1992. Z tohoto období pochází také stejnojmenný hit, který nazpívali Freddie Mercury a Montserrat Caballé. V Barceloně žije něco přes 1 500 000 obyvatel a jedná se o hlavní město Katalánska. Díky svojí poloze poblíž hranice s Francií je Barcelona pro mnoho lidí lépe dostupná než jiná španělská města a díky mnoha krásným památkám a jiným turistickým atrakcím je to jedno z nejnavštěvovanějších španělských měst.

Valencia

Třetí největší španělské město, v němž žije něco kolem 800 000 obyvatel. Valencia se nachází ve východní části Španělska a leží na řece Turia. Spadá do velmi příjemného středomořského klimatu, takže jsou zde velmi horká léta a jen mírné zimy – je tak skvělým místem pro milovníky teplého počasí.

Sevilla

Sevillu najdeme v jižní části Španělska a žije zde více než 700 000 obyvatel. Součástí města je mnoho krásných historických a kulturních památek a jedná se také o místo, kde se pravidelně konají tradiční býčí zápasy.

Zaragoza

Město ležící na řece Ebro se nachází v severní části Španělska. Jedná se o historické město, které zaujme hlavně milovníky památek, kterých je zde spousta. Mezi ty nejznámější patří např. Bazilika del Pilar nebo katedrála La Seo.

Víte kam v zimě k moři?

Malaga

Šesté největší město Španělska, které leží v jeho jižní části. Jedná se o přístavní město, jenž je nesmírně oblíbené u turistů z celého světa, díky své poloze a také díky příjemnému a teplému podnebí. V Malaze žije více než půl milionu obyvatel a narodilo se zde mnoho slavných osobností, mimo jiné např. malíř Pablo Picasso nebo známý herec Antonio Banderas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup