Island se pro mnoho osob stal cestovatelským cílem. Nádherná země, která vás okouzlí jedinečnými přírodními úkazy, atmosférou, kterou zažijete jen na Islandu. Proč byste jej však měli navštívit i vy?

Přírodní úkazy, které vás dostanou

Na Island se jezdí za poznáním gejzírů, ledovců, jezer, vodopádů a řek. Jedná se o unikátní přírodní vodní soustavy, které jsou též ovlivněny termální činností pod zemským povrchem. Především gejzíry tryskající ze země, to je podívaná, která vás na první pohled dostanete. Navštívit můžete Zlatý okruh nedaleko Reykjavíku, ve kterém spatříte vodopád Gullfos, masu vod řeky Hvíta. Navštívit byste měli také oblast Geysir. Island je také skvělou volbou pro fotografy, kteří se zaměřují na zachycení přírodních krás. Island skýtá mnoho míst, na kterých můžete vyhotovit opravdu jedinečné fotografie.

Severská architektura

Architektura severu je svým vzhledem opravdu jedinečná a v mnohém udává moderní trendy po celém světě. A právě na Island najdete dokonalé spojení minimalistických staveb, dřeva, jemných linii s okolní přírodou.

Zajímavé pokrmy

Jelikož je Island od břehů evropského pevninského kontinentu vzdálen, platilo zde, že se jí jen to, co ostrov dal. Obyvatelé si dopřávali tedy především ryby, mořské plody, brambory a obiloviny. Jelikož zde byly zimy opravdu dlouhé, musely se potraviny udil a solit, aby dlouho vydržely. A tak vznikl jeden z tradičních pokrmů hákarl, tedy maso grónského žraloka velkého, které je sice jedovaté, ale po zakopání na několik měsíců půl metrů pod zem jeho jedovatost mizí.

Magické ságy

Podobně jako ostatní severské země je i islandská historie založena na ságách. Jedná se o rozměrné epické příběhy vyprávějící o skandinávské historii, tedy o dobyvačných výpravách, bojích a osidlování území. Přibalte si do batohu v češtině vydanou knihu o islandských ságách a čtěte si je rovnou na Islandu.

Pokud vás zajímá další cestopis, nebo jak stanovat na Islandu, zkuste se podívat na blog Affektu. Na tomto e-shopu také seženete veškeré outdoorové vybavení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup