itálie-fotbalItálie a sport

Itálie není jen zemí skvělého jídla, ale žije zde také spousta vynikajících sportovců. Konaly se zde jak letní (roku 1960), tak i zimní ( v letech 1956 a 2006) olympijské hry a celá řada dalších velkých sportovních akcí.  Které sporty patří v Itálii k těm nejoblíbenějším a ve kterých mají Italové nejvíce úspěchů?

Fotbal – italský sport číslo 1

Jednoznačně nejpopulárnějším sportem je pro Italy fotbal. Jedná se o národní sport a Italové fotbal prostě milují. Italská fotbalová reprezentace patří k nejlepším na světě a to samé platí o italské nejvyšší fotbalové lize – Serii A. Itálie má na svém kontě řadu významných úspěchů – čtyřikrát vyhrála mistrovství světa ve fotbale (v letech 1934, 1938, 1982 a 2006) a jednou mistrovství Evropy (v roce 1968).

Ostatní sporty v Itálii

Druhým nejoblíbenějším sportem je v Itálii basketbal. Italové patří k nejlepším basketbalistům v Evropě a italská liga je jedna z nejkvalitnějších na světě.Na třetím místě v žebříčku popularity je pak volejbal, který hraje rekreačně velké množství Italů. V první desítce nejoblíbenějších sportů Itálie jsou ještě cyklistika, vodní pólo, wrestling, atletika, tenis, golf a rugby. Naopak třeba lední hokej, který je národním sportem u nás, v Itálii už tak populární není.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup